ÜlkeKültür.com

Fed’den Daly: “Haziran toplantısından çıkacak karar konusunda konuşmak için erken”

0 6

San Francisco Fed Lideri Mary Daly, Fed’in 13-14 Haziran’daki siyaset toplantısında faizi artırıp artırmayacağını konuşmak için çok erken olduğunu söyledi.

Daly, “Verilere çok bağlı olmalıyız. Toplantıya daha 3 hafta var ve gerek Haziran’da gerekse yılın geri kalanında ne yapacağımıza karar vermeden evvel data toplamak için hâlâ çok vaktimiz var.” diye konuştu.

NABE ve Fransa MB’nin düzenlediği toplantıda konuşan Daly, Mart ayında kimi bankaların karşı karşıya kaldıkları sıkıntılar sonrasında kredi koşullarında bekledikleri sıkılaşmanın bir yahut iki faiz artırımına eşit tesir yapabileceği tarafındaki görüşünü de tekrarladı.

Daly konuşmasında ayrıyeten Fed‘in enflasyonu yüzde 2’ye çekmeye çalıştığı ortamda, işsizlik oranını yüzde 4’ün altına inerek yüzde 3,4 olmasının “tarihi bir anomali” olduğunu tabir etti ve işsizlik oranının yüzde 4,5’e yanlışsız yükselmesini beklemenin “tamamen makul” olduğunu savundu.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri