ÜlkeKültür.com

Aile Dizimini Olumsuz Etkileyen Durumlar

0 284

Aile Kök Açılımı, Aile Dizimi

Aile Kök Açılımı Ailede bulunan kişilerin gerçekleştirmiş olduğu olumsuz durumların uzun bir süre nesilden nesile aktarılması ve en sonunda şimdiki zaman durumunda birçok farklı etken olarak ortaya çıkması olarak açıklanmaktadır. Özellikle ortaya çıkan etkenler arasında psikolojik ya da fiziksel sorunlar kendini göstermektedir. Örnek olarak bir kadının güvendiği birisi tarafından ihanete uğramasını ele alalım.

Daha sonra başka bir kişi ile evlenen bu kadının bir çocuğu olmuş. Kadının başına gelmiş olan bu yoğun durum acı bir şekilde başka bir kişi tarafından olan çocuğuna geçebilmektedir. Çocuk bu durumda hiçbir zaman karşı cinse karşı güven sağlayamamaktadır. Her zaman bir şüphe ve kaygı hali içerisinde olmaktadır. Bu durumlar nesilden nesile aktarılarak çeşitli aile fertleri aracılığıyla birbirine de yansıtmaktadır.

Aile Kök Açılımı, Aile Dizimini Olumsuz Etkileyen Durumlar

Zaman içinde gelişebilen birçok farklı olgu, olay ve durumlar aile kök açılımı veya aile dizimini olumsuz bir şekilde etkileyecek nedenleri oluşturmaktadır. Gerçekleşen bu olaylar kişinin nesilden nesile bir gen aktarımı sonucu ile yansıtmasına da sebep olmaktadır. Özellikle kendi kanından olan çocuğuna da bu durumları yansıtarak aynı etkilerin onda da gerçekleşmesine sebep olmaktadır.

Özellikle kişinin yaşamış olduğu ayrılık, ihanet, ani ölüm, aldatılma, terk edilme, işkenceye maruz kalma, boşanma, tecavüz, cinayet, düşük yapma, doğuştan gelen zihinsel veya bedensel rahatsızlıklar gibi çeşitli nedenler olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!