ÜlkeKültür.com

ABD’de Piyasa Öncesi: İş imkanları, Salesforce ve Chewy bilançoları

0 34

Investing.com – Hafta sonu varılan mutabakata karşın borç tavanıyla ilgili belirsizliğin devam etmesi nedeniyle Salı günü pay senetleri karışık bir seyir izledi.

Temsilciler Meclisi Lideri Kevin McCarthy, Lider Joe Biden ile 2024 ve 2025 yıllarında federal harcamaların sonlandırılması, savunma harcamalarının artırılması, kullanılmayan COVID-19 fonlarının ve İç Gelir Servisi’ni desteklemek için onaylanan fonların bir kısmının geri alınması davetinde bulunan bir muahedeye vardı. Fakat kimi GOP milletvekilleri, harcamaları kısıtlamak için gereğince efor sarf etmediğini söyleyerek tasarıya, karşı oy kullanma kelamı verdi.

Temsilciler Meclisi muahedeyi bu hafta oylamak için tez ediyor, böylelikle 5 Haziran’daki son tarihten evvel Senato’ya taşınabilecek.

Bu haftanın ilerleyen günlerinde yatırımcılar, iktisadın durumu hakkında daha fazla fikir verebilecek olan Mayıs istihdam raporunu alacak. Bu rapor, önümüzdeki ay toplanacak olan ve faiz oranlarını çeyrek puan daha arttırması beklenen Fed tarafından yakından izlenecek. Yalnızca bir hafta evvel vadeli süreç yatırımcıları, faiz artırımı mümkünlüğünü duraklama olasılığından daha düşük tutuyordu.

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. İş olanakları

Cuma günkü Mayıs ayı istihdam raporundan evvel gün içinde TSİ 15.30’da açıklanacak olan iş olanakları Nisan raporu geliyor. Analistler, sayının bir evvelki aya nazaran artış göstererek 9,775 milyon olmasını bekliyor.

2. Salesforce kar raporu

Finans ve insan kaynakları yazılımı üreticisi Salesforce Inc’in 8,18 milyar dolar gelir üzerinden 1,61 dolar pay başına kar raporlaması bekleniyor.

3. Chewy çıkar raporu

Evcil hayvan gereçleri perakendecisi Chewy Inc, 2,7 milyar dolar gelirle pay başına yaklaşık 4 sent ziyan paylaşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/