ÜlkeKültür.com

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

0 1

Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

“Değerli gençlerimiz, milletimizin sizlerden beklentisi büyük. Ülkemizin yarınları sizlersiniz. Üniversite hayatına attığınız bu adımda muvaffakiyetler diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve çabalarıyla şüphesiz ulaşacaklardır. 2019-YKS tercih sonuçlarının sizlere ve ailelerinize iyi olmasını dilerim. Adaylarımız sonuçlarına ‘https://sonuc.osym.gov.tr/’ sayfamızdan ulaşabilirler.”

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruda da YKS sonuçlarına nazaran adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme süreçlerinin tamamlandığı söz edildi.

Buna nazaran adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecekler. Yerleştirme Sonuç Dokümanı basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YKS sonuçlarına nazaran bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süreçleri 19-23 Ağustos, elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos tarihleri ortasında yapılacak.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen müddet içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan dokümanlara ve tarihe nazaran süreç yapacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan