ÜlkeKültür.com

Yen ve ABD tahvilleri “kur savaşı” telaşıyla yükseldi

0 65

Japon Yeni ve ABD Hazine tahvilleri, yuanda Aralık ayından bu yana görülen en zayıf referans kurun belirlenmesi sonrasında yükseldi.

Ticaret savaşında tansiyonun yükselmesiyle birlikte Çin’in yuanı devalüe edeceği tarafındaki kaygılar arttı.

Güvenli varlık talebinin artmasıyla birlikte yen G – 10 paralarının tamamı karşısında bedel kazandı. Yen, Avustralya Doları karşısında yüzde 1.5 paha kazandı. İsviçre Frankı da yükselirken ABD 10 yıllıklarının faizi Kasım 2016’dan beri en düşük düzeyine geriledi.

Çin dışında süreç gören yuan kuru birinci defa 7 düzeyini aştı. Tokyo’da Sumimoto Mitsui DS Asset Management fon yöneticisi Kei Yamazaki, “Hem Çin hem de ABD’nin parasını zayıflatmak istemesiyle birlikte artık global bir kur savaşına dair kaygı var. Siyaset genişlemesi için alanı bulunan merkez bankaları bu durumda avantajlı, bu nedenle Japonya avatajsız durumda.” dedi.

Swap piyasaları Faed’in Aralık 2020’ye kadar toplam 100 baz puan faiz indirimine gitmesini bekliyor. Geçen haftaki FOMC sonrasında 75 bp bekleniyordu.

Dolar/onshore yuan kuru zayıf yuan fiksingiyle birinci defa 7 düzeyinin üzerine tırmandı. Dolar/yen paritesi yüzde 0.7 düşüşle 105.89’dan süreç gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/