ÜlkeKültür.com

XRP ağında aktiflik rekor düzeylere yükseldi: Kripto fiyatını nasıl etkileyebilir?

0 106

Investing.com – XRP ağında bu hafta dikkat cazip aktivite artışları görülüyor.

Blockchain tahlil firması Santiment tarafından gündeme getirilen hususta XRP ağının adres etkinliğinde son iki günde kıymetli artışlar olduğu raporlandı. O denli ki Santiment, ağın iki gün boyunca tarihinin en yüksek 2. ve 3. adres aktifliği artışı kaydettiğini belirledi.

XRP topluluğunu heyecanlandıran bu aktivite artışıyla birlikte kripto paranın fiyatının da yükselmeye başladığı görülüyor. XRP, bugün en büyük kripto paralar ortasında olumlu ayrışarak %5’e yakın yükselişle devam ederken 0,5 dolar bandına adım attı.

XRP piyasasında olumlu hissin artmasına yol açan bu aktivite artışı daha evvel de 18 Mart tarihinde kaydedilmişti. Santiment, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 18 Mart’taki ağ aktifliği artışının akabinde devam eden günlerde XRP’nin %50’ye yakın kıymet artışı kaydetti üzerinde duruldu. Birebir senaryonun yaşanması durumunda XRP’nin bir kere daha piyasa ortalamasının üzerinde bir performans göstermesi beklenti dahilinde.

XRP’yi ilgilendiren son gelişmelerde varlık ihracını gerçekleştiren Ripple, son günlerde şirket ve pay alımlarıyla büyüme maksadını ortaya koyarken CBDC ve tokenizasyon alanında pazar hissesini artırmak için yeni bir atılım yaptı. Bunun yanında SEC ile Ripple ortasında dava sürecinin de sonuna geldiği beklentisi artmış durumda.

Piyasa yorumcuları ise SEC davasından bağımsız olarak XRP’ye yönelik beklentilerini güçlü tutuyor. Son olarak CryptoLaw kurucusu ve sıkı bir XRP savunucusu olan John Deaton, XRP 2 dolara ulaşana kadar ferdî yatırımcıların ralliye katılmayacağı görüşünü paylaştı.

Piyasanın geri kalanına baktığımızda bugün Bitcoin ve Ethereum, günlük kısmi kazanımlarla devam ederken BTC 28.000 dolar ve ETH 1915 dolardan süreç görüyor. ZRP ise bugün birinci 100’de en çok yükselen 5 kripto para ortasında.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom