ÜlkeKültür.com

Ethereum likiditesi 5 kripto para borsasında ağırlaşıyor

0 36

Investing.com – Kripto para piyasalarında geçen yılda bu yana devam eden likidite sorunu kesim için sorun olmaya devam ediyor. 

Blockchain tahlil firması Kaiko, piyasadaki likidite durumunu Ethereum özelinde ele alırken geçen yıl Kasım ayında iflas eden FTX kaynaklı baş gösteren problemlerin kalıcı hale geldiği üzerinde duruyor. 

Kaiko raporunda ABD’deki prestiji para takas ağlarının kapatılmasıyla piyasa yapıcılarının operasyonel verimliliğinin değerli oranda düştüğünden bahsedildi. Buna bağlı olarak ETH’nin piyasa derinliği de FTX öncesi düzeylere çıkamayarak %2 düzeylerinde kaldı. Buna nazaran buyruk defteri likiditesi, FTX’in piyasadan silinmesinin akabinde yalnızca birkaç borsada ağırlaştı. Son duruma nazaran Kaiko, ETH piyasa derinliğinin %72’sinin Binance, Bitfinex, OKX, Coinbase ve Kraken borsalarında ağırlaştığını ortaya koydu.

Raporlamaya giren başka 41 borsa ise piyasa derinliğinin %28’ini oluşturuyor. FTX öncesi devirde ise bu oran başka borsalarda %40 düzeyinde bulunuyordu. 

Ethereum likiditesinin 5 kripto borsasında ağırlaşmasıyla birlikte ABD’deki aktiflik de azalmaya devam ediyor. ABD merkezli borsalardaki ETH likiditesinin oranı Kaiko’ya nazaran geçen yıl Terra çöküşü öncesi %54 iken aktüel durumda %40’a geriledi. Düzenleyici kısıtlamalarından etkilenen likiditenin global borsalara gerçek kaydığı görülüyor. 

Şu an için kripto sanayisinde piyasa yapan şirket eksikliği devam ederken uzmanlar, mevcut durumun devam etmesi bekliyor ve likiditenin kripto varlıklar genelinde büyük borsalarda ağırlaşmasının devam edeceğini öngörüyor.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum, haftaya 1.900 dolar bandında başladıktan sonra dünkü süreçlerde 1.880 dolar düzeyine kadar kısmi bir düşüş kaydetti. Bu bölgede yine dayanak bulan ETH, güne olumlu bir başlangıç yaptı ve son 24 saatte %0,5 oranında yükselişle 1.910 dolar düzeylerinde süreç görmeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/