ÜlkeKültür.com

Windows 11’e küçük bir yenilik daha: Saniyeler geliyor!

0 71

Microsoft, Windows 11’in vazife çubuğundan mutlu olmayanlar için küçük bir yenilik yapmaya hazırlanıyor. Microsoft’un bildirim alanındaki (sistem tepsisi) saat için saniyeleri aktifleştirme yeteneğini planladığı ortaya çıktı.

Microsoft, güncellenen saati şimdi resmi olarak duyurmadı ve özellik “kurulduğu haliyle” sistemde mevcut değil. Bu çeşit özelliklerde ekseriyetle olduğu üzere, ViveTool uygulamasını ve özel bir ID’yi (@PhantomOfEarth tarafından sağlanan) kullanarak aktifleştirmeniz gerekiyor.

“Normal” Windows Insider yapılarında sistem tepsisi saatinde saniyeleri aktifleştirmek şimdi mümkün değil. Şimdilik sadece Windows Server yapı 25246 bu özelliğe sahip.

Yine bu noktada, duyurulmamış özelliklerin çoklukla ham, kararsız yahut kullanılamaz durumda olduklarını hatırlatmak gerekiyor. ViveTool uygulamasını kullanmadan ve zımnî seçenekleri etkinleştirmeden evvel kıymetli datalarınız yedeklemeniz kural. Sisteminizin mümkün olduğunca kusursuz kalmasını sağlamanın en âlâ yolunun kararlı Windows 11 sürümlerini kullanmak olduğunu unutmayın.

Windows Server yapı 25246’da sistem tepsisindeki saat için saniye nasıl aktifleştirilir?

  • ViveTool’u GitHub’dan indirin ve evrakları uygun bir yerde açın.
  • Win + R tuşlarına basın ve cmd yazın.
  • CD komutunu kullanarak açılan evrakları içeren klasöre gidin. Örneğin, ViveTool’u C:Vive pozisyonuna çıkardıysanız, CD C:Vive yazın.
  • vivetool /enable /id:41314201 yazın ve Enter’a basın.
  • Ayarlar > Şahsileştirme > Vazife çubuğu > Misyon çubuğu davranışları’na gidin ve Sistem tepsisi saatinde saniyeleri göster seçeneğinin yanındaki bir onay işaretini işaretleyin.
  • Sistemi tekrar başlatın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/