ÜlkeKültür.com

Hektaş, Özbekistan’da yeni bir şirket kuruyor

0 0

Investing.com – Hektaş, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamada Özbekistan’daki faaliyetleri kapsamında yeni bir şirket kurma kararını bildirdi.

Yapılan açıklamada şirket, faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacağı düşünülen yurt dışı yatırım planlaması kapsamında Türkiye ile Özbekistan ortasındaki karşılıklı faydaya dayalı ekonomik ilgileri güçlendirmek, Özbekistan pazarının yanı sıra öbür Türki Cumhuriyetleri’ne de yakın olmak, münasebetiyle ihracat odaklı büyümeye takviye vermek hedefiyle, bitki muhafaza ve bitki besleme alanında faaliyet göstermesi için Özbekistan, Taşkent’te paylarının tamamı HEKTAŞ Ticaret T.A.Ş.’ye ilişkin olacak halde, “HEKTAS ASIA LLC” unvanlı şirketin kurulmasına karar verdiğini duyurdu.

Buna nazaran yatırım sonucunda şirketin Özbekistan tesisiyle birlikte mevcut bitki muhafaza kapasitesinin %47, bitki besleme (Organomineral gübre) kapasitesinin %152, toplam kapasitenin ise %111 oranında artıracağı öngörülüyor. Bunun yanında yeni kurulacak olan şirketin ciro ve karlılığa da kıymetli ölçüde katkı sağlayacağı düşünülüyor. 

HEKTS payında son durum

Hektaş’ın büyük ortağına bağlı Oyak Besin ve Tarım Holding’in evvelki gün 50,40 – 51,25 TL fiyat aralığından toplam 33.166.378 TL nominal dengeli HEKTS satışının akabinde dün pay, taban fiyatından süreç görerek açılış fiyatı 51,3 TL’den 46,14 TL’ye kadar geriledi.

BIST 100 endeksinde dün genel bir düşüş vardı. Endeks, günü %3,45 düşüşle 4.507 puandan kapattı. 

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya