ÜlkeKültür.com

Volkswagen’in yan kuruluşu Elli ile Belçikalı şebeke operatörü Elia, araç bataryalarının elektrik şebekesine entegrasyonunu (Vehicle to Grid -V2G) araştırmak için mutabakat mutabakatı imzaladı.

0 1

Volkswagen ve Belçikalı Elia, araç bataryasından şebekeye elektrik transferi için birlikte çalışacak

Volkswagen’dan yapılan açıklamada, mutabakatla iki şirketin elektrikli araçlardan şebekeye elektrik transferi için “teşvikler, tasarım, emniyetli bilgi ve bağlantı” üzere dört alanda çalışacağı belirtildi.

Elli Üst Yöneticisi (CEO) Elke Temme, mevzuya ait değerlendirmesinde, elektrikli araç bataryasının taşınabilir şarj aygıtı olarak kullanılmasının üçlü bir yarar sağlayacağını belirtti.

Temme, “Birincisi, yenilenebilir gücün depolanabilmesi ve bununla daha verimli kullanılabilmesi nedeniyle iklim yararları, ikincisi, araba şebeke dengelenmesine katkıda bulunabileceğinden elektrik şebekesine yararı ve üçüncüsü, müşteri araçtan şebekeye elektrik transfer hizmetiyle ek gelir elde edebilmesi” tabirini kullandı.

Elia Group Üst Yöneticisi Chris Peeters de elektrikli araçlardaki süratli artışın elektrik ve hareketlilik dalları ortasındaki iş birliği gereksinimini güçlendirdiğini belirterek, “Artan sayıda elektrik araç kullanıcılarının elektrik sistemini istikrarda tutarken araçlarını şarj etmelerini sağlamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Uzmanlar, araçtan şebekeye teknolojisinin (V2G) kullanımının şebeke esnekliği, güvenliği, şebekenin dengelenmesi ve yüksek yenilenebilir güç entegrasyonu sağlayacağını belirtiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan