ÜlkeKültür.com

VakıfBank, 560,3 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı

0 0

Investing.com – Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada banka, 560,3 milyon dolar fiyatındaki yılın ikinci sendikasyon kredisini temin ettiğini duyurdu.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, 2022 yılında 1,5 milyar dolar fiyatındaki sendikasyon kredilerinin toplamını yüzde 97 ile en yeterli oranda yenileyen banka pozisyonunda olduklarının altını çizdi. Üstünsalih, bu muvaffakiyetlerini VakıfBank’ın muhabir bankalarla olan güçlü münasebetlerine bağlarken elde edilen sonuçların milletlerarası piyasalarda VakıfBank’ın sağlam duruşunu ve Türkiye’ye duyulan inancı bir sefer daha kanıtladığını söyledi.

Yapılan açıklamada geçen yılın birebir devrinde sağlanan sendikasyon kredisinde yer almayan ikisi Orta Doğu’dan, ikisi Kıta Avrupası’ndan olmak üzere toplam dört yeni bankanın daha katıldığı bilgisi verildi.

“Çevresel ve toplumsal risklere ait taahhütlerimizi artırıyoruz”

VakıfBank’ın sürdürülebilirlik stratejisi anlayışıyla tüm sendikasyon kredilerini, sürdürülebilir sendikasyon kredisine dönüştürdüğünü de vurgu yapan Abdi Serdar Üstünsalih, açıklamasının devamında şunları söyledi:,

VAKBN payında son durum

VAKBN, güne %2 yükselişle 9,74 TL’den başladıktan sonra sabah seansında satıcılı hareket ederek 9,6 TL’ye geriledi. Akabinde hafif bir toparlama gören pay, an prestijiyle 9,66 TL’den alıcı buluyordu. Haftaya %1,5’e yakın değerlemeyle devam eden VAKBN, Kasım ayında %12,7, yılbaşından bu yana ise %157 bedel artışına sahip.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya