ÜlkeKültür.com

Ünlü borsa yatırım fonu yöneticisi Cathie Wood, iki dev isimle ilgili değerlendirmede bulundu

0 118

Investing.com – ARK Innovation borsa yatırım fonunun yöneticisi Cathie Wood, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, borsanın son gözdesi NVIDIA Corporation’ın “eğrinin önünde” fiyatlandırıldığını ve {{13994|Tesla}’nın yapay zekadaki son atılımlardan faydalanacak biçimde konumlandığını söyledi.

Bir dizi tweet atan Wood, Nvidia’nın 2023 yılı için 25 kat satış artışı amacına karşı çıktı ve öteki oyuncuların, yaklaşan yapay zeka patlamasından muhtemelen daha fazla yarar sağlayacağını söyledi.

Wood, bilhassa Tesla’nın son yapay zeka gelişmelerinden faydalanan “en belirgin” isim olduğunu söyledi ve firmanın otonom sürüş teknolojisine gerçek ilerlediğini belirtti.

Wood bir Twitter paylaşımında, “Bizim görüşümüze nazaran TSLA – 6 kat gelirle – 2030 yılına kadar otonom mobilitede 8-10 trilyon dolarlık bir gelir TAM hedeflediği için AI’deki son atılımlardan yararlanan en besbelli isim.” dedi.

Wood’un yorumları, geçtiğimiz hafta Nvidia paylarında yaşanan ve firmayı dünyanın en pahalı çip üreticisi haline getirip 1 trilyon dolarlık bir değerleme kaydetme yolunda ilerlemesini sağlayan keskin bir yükselişin çabucak akabinde geldi.

Yükselişin en önemli nedeni, Nvidia’nın yapay zekaya artan ilgiyle ilişkilendirdiği, beklenenden daha güçlü birinci çeyrek kazançları oldu. Çip üreticisi ayrıyeten yapay zeka gelişimine olan ilginin süratle arttığını belirterek yıl için güçlü satış ve talep iddiasında bulundu. Ralli, Nvidia’nın yıllık yararını yıl için yaklaşık %167’ye çıkardı.

Nvidia’daki çıkarlar başka çip üreticisi payların birçoklarına yayılarak Asyalı tedarikçilerinde, bilhassa SK Hynix Inc, Advantest Corp ve TSMC’de önemli rallileri tetikledi.

Wood tarafından Ark ismi altında yönetilen fonların varlıklarını takip eden Cathie’s Ark web sitesine nazaran Wood, 26 Mayıs prestijiyle Nvidia’da toplam 325.062 paya sahip.

Fon, Şubat ayında yaklaşık 79.000 ve geçen hafta 65.000 hisseyi elden çıkarmıştı. Wood’un Nvidia’daki toplam payları, Nvidia’nın Cuma günkü son kapanışına nazaran şu anda yaklaşık 127 milyon dolar kıymetinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/