ÜlkeKültür.com

Ticaret tansiyonu dünyanın en zenginlerine 117 milyar dolar kaybettirdi

0 73

ABD ve Çin ortasındaki ticaret savaşları dünyadaki en varlıklı 500 insanın bir günde 117 milyar dolar kaybetmesine neden oldu.

Pazartesi günü Çin Yuanı dolar karşısında son 11 yılın en düşük düzeyine gerilemesi ile ABD piyasaları 2019 yılında tek bir gün içinde en büyük kaybını yaşadı. Dünyanın en güçlü 500 bireyi ABD pay senetlerindeki düşüş ile bir günde 117 milyar dolar kaybetti.

Yaşanan ticaret tansiyonu ile Amazon payları yüzde 3.2 düştü ve Jeff Bezos servetinin 3.4 milyar dolarını bir günde kaybetti. Böylelikle Bezos’un serveti 110 milyar dolara geriledi lakin bu düşüşe karşın dünyanın en güçlü insanı olmaya devam etti.

Bezos’u Mark Zuckerberg takip etti. Facebook’un kurucusu servetinden 2.8 milyar dolar, Bill Gates ise 2 milyar dolar kaybetti.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/