ÜlkeKültür.com

Swatch, Çin’deki güçlü performans sayesinde rekor bir yıl yaşacağını düşünüyor

0 116

Investing.com – Swatch Group AG (SIX:UHR), ülkedeki katı COVID-19 kurallarındaki ani gevşemenin de tesiriyle, Ocak ayında kilit Çin pazarında gösterdiği güçlü performans sayesinde 2023 yılında “rekor bir yıl” geçirmeyi beklediğini açıkladı.

İsviçreli saat üreticisi yaptığı açıklamada, bu kısıtlamaların kaldırılmasının Çin etrafındaki komşu bölgelerin canlanmasına yardımcı olduğunu söyledi. Ayrıyeten bu atağın, turistik destinasyonlardaki satışların canlanmasına yardımcı olacağı öngörüsünde bulundu.

Swatch, “COVID-19 tedbirlerinin sona ermesinin akabinde tüketim yalnızca Çin’de değil, birebir vakitte Hong Kong SAR ve Macau’nun etraf pazarlarında da süratle toparlandı.” dedi.

Şirket daha sonra satış büyümesinin bu yıl “tüm bölge ve segmentlerde” sağlam kalacağı öngörüsünde bulundu.

İyimser görünüme karşın Swatch, 2022 yılının tamamında 1,16 milyar frank (1 dolar = 0,9201 frank) faaliyet kârı bildirerek Bloomberg’in 1,2 milyar franklık konsensüs kestirimlerini kaçırdı. Net satışlar da %5 oranında artmasına karşın 7,5 milyar frank ile beklentilerin altında kaldı.

Vontobel’deki analistler, yıllık getirilerin dördüncü çeyrekte Çin’deki COVID-19 dalgasından sert bir formda etkilendiğini söyledi lakin ülkedeki toparlanma ilerledikçe bu tesirin süreksiz olacağını ekledi.

Swatch payları Salı günü Avrupa’da erken saatlerde %1’den fazla yükseldi.

Yazar: Scott Kanowsky

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom