ÜlkeKültür.com

Suudi Arabistan’dan TCMB’ye 5 milyar dolarlık mevduat için görüşmelerde son basamağa gelindi

0 50

Investing.com – Uluslararası haber ajansı Reuters, Suudi Arabistan’ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında (TCMB) 5 milyar dolarlık mevduat tutacağını açıkladı.

Haberde, Suudi Arabistan Hazine Bakanlığı yetkilisinden alınan bilgiye nazaran TCMB ile 5 milyar dolar meblağında bir mevduat yapmak için son görüşmeler yapıldığı belirtildi. Haberde fonun vadesi ya da ödeme biçimine dair ayrıntı belirtilmedi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, görüşmelerin yapıldığını doğruladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Endonezya’da yapılan G20 Başkanlar Zirvesi’nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile hem ikili hem de heyetler ortası görüşme gerçekleştirmiş, lakin görüşme hakkında ayrıntı paylaşmamıştı.

Ocak ayında Azerbaycan da TCMB’ye 1 milyar euro’luk fon açmıştı. 6 aylık vade daha sonra Ağustos ayında yıl sonuna kadar uzatılmıştı.

Yazar: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/