ÜlkeKültür.com

Shapella yükseltmesinden bu yana stake edilen Ether sayısı 4,4 milyon arttı

0 5

Pasif gelir elde etmek ismine Ethereum ağındaki coin’leri kilitleme süreçleri, yani Ether (ETH) staking süreçleri, 12 Nisan’da gerçekleşen Shanghai yükseltmesinden bu yana artmaya devam ediyor.

Glassnode bilgileri, yükseltmeden bu yana staking mukavelelerine yatırılan coin’lerin 4,4 milyon arttığı ve toplamda 22,58 milyona ulaşıldığını gösteriyor.

Bitfinex analistleri, CoinDesk ile paylaştıkları haftalık raporda şu tabirleri kullanıyor:

Veri sağlayıcısı wenmerge.com’a nazaran ağda doğrulayıcı rol oynamak isteyen Ether sahipleri, Salı günü prestijiyle 36 gün bekleyecek.

Şu anda sırada 50 binden fazla perspektif doğrulayıcısı bulunuyor. Ayrıyeten yazının yazılması sırasında göz önünde bulundurulan datalar, Ether staking süreçlerinin yıllık yüzde 4 ila 5 ortasında bir randıman sağladığını gösteriyor.

İşlemlerin gerçekleştirilmesinden ve dataların blokzincirde depolanmasından sorumlu olan doğrulayıcıların en az 32 ETH yatırması gerekiyor.

Shapella sayesinde risksiz staking

Pasif gelir elde etmenin bir yolu olan staking, 2020 Aralık’ta Ethereum Beacon Chain’in başlatılmasıyla ilgi çekmişti. Fakat üç yıl boyunca süreç gerçekleştiren bireyler, kilitli coin’lerini istedikleri vakit çekemedi ve bu durum onları Ether fiyat dalgalanmalarına maruz bıraktı.

Shapella yükseltmesi ise kullanıcıların istedikleri vakit yatırdıkları coin’lerin kilitlerini açmalarına müsaade vererek staking riskini ortadan kaldırdı.

Staking süreçlerinde artan talep, şimdi daima bir Ether boğa koşusuna dönüşmese de yükseltmenin akabinde ETH yüzde 11,5 artarak 2,140 dolara yükseldi. Şu anda ise yüzde 2’lik bir yükselişle 1,856 dolardan süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri