ÜlkeKültür.com

Severn Trent’in birinci yarı kârı, yüksek masraflara karşın yükseldi

0 83

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Severn Trent PLC (LON:SVT), birinci yarı küme gelirinde artış olduğunu bildirdi.

Grubun 30 Eylül’e kadarki altı aylık faiz ve vergi öncesi kârı (FVÖK) %2,4 artışla 261,7 milyon sterline (1 sterlin = 1,1839 dolar) yükseldi.

Bu periyottaki ciro, Severn Trent’in düzenlemeye tabi su ve atık su kısmındaki güçlü performans sayesinde geçen yılın birebir periyoduna kıyasla %10,8 artarak 1,06 milyar sterlin olarak gerçekleşti. Ünite, tarifelerden elde edilen gelirlerin yaklaşık 40 milyon sterlin artmasına yardımcı olan enflasyondaki son artışla desteklendi.

Ancak fiyatlardaki artış, elektrik masraflarının %75,3 oranında artarak 41,1 milyon sterline yükselmesine neden oldu. Altyapıdan kaynaklanan maliyetler de 22,7 milyon sterlin olarak kaydedildi.

Mali işler müdürü James Bowling, yaptığı açıklamada “Su pompalama ve atık su arıtma güç ağır faaliyetlerdir ve öteki büyük güç kullanıcıları ile ortak bir tecrübe olarak güç fiyatlarında kıymetli artışlar gördük.” dedi.

Grup ayrıyeten bu yaz İngiltere’de su borularını tehdit eden “ekstrem” hava şartlarından kaynaklı zorluklara da işaret etti. Fakat şirket, müşterilere yönelik ziyanı başarılı bir biçimde sonlandırdığını ve tedarik kesintilerinin “asgari düzeyde” olduğunu ekledi.

Severn Trent payları Salı günü %2’den fazla düşüş gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Tuzla Eşya Depolama - Bebek Takıları - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/