ÜlkeKültür.com

Şeker pancarı alım fiyatı açıklandı

0 3

İRFAN DONAT

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, şeker pancarı alım fiyatlarını geçen yıla nazaran yüzde 245 artırarak 1400 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

Kirişçi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şeker pancarı alım fiyatlarımızı geçen yıla nazaran yüzde 245 artırarak 1400 TL olarak belirliyoruz. Ayrıyeten pancar üretim kotasını tamamlayan üreticilerimize ton başına 50 TL kota tamamlama primi vereceğiz. Güzel, uğurlu olsun” dedi.

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TürkŞeker’in 2022 eseri şeker pancarı alım fiyatını 16 polar için ton başına 800 lira olarak açıklamıştı. Kelam konusu alım fiyatı, 50 TL olan posa bedeli ve 25 TL olan kota tamamlama primi ile birlikte ton başına toplam 875 lira olmuştu.

Ardından Mart ayında Türkiye Şeker Fabrikaları, ton başına 800 lira olan şeker pancarı avans fiyatını yüzde 25 artırmıştı. Kota tamamlama ve posa bedellerinin eklenmesiyle, 2022 yılı pancar avans baz alım fiyatı ton başına 1100 lira olmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan