ÜlkeKültür.com

Samsung Galaxy S23 serisi hakkında şimdiye kadar öğrendiğimiz her şey

0 0

Samsung hayranları, 2023 yılının başlarında piyasaya sürülecek olan amiral gemisi Galaxy S23 serisini merakla bekliyor. İnternette dolaşan sızıntı ve söylentilere nazaran heyecanlanacak çok şey var üzere görünüyor.

Peki, Galaxy S23 serisi hakkında şimdiye kadar neler öğrendik; sızıntılar bize neler söylüyor?

1. Yeni 200MP kamera

Samsung 108MP kamerasını birinci olarak 2020 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy S20 Ultra ile tanıttı. Şirket artık de Galaxy S23 Ultra ile yeni 200MP sensörünü tanıtmaya hazırlanıyor. Kimi kaynaklar, S23 Ultra’daki yeni 200MP sensörün, düşük ışık şartlarında büyük güzelleştirmelerle değerli ölçüde daha detaylı çekimler yapmasına imkan tanıdığını söylüyor.

Güvenilir sızıntı kaynağı Ice Universe ayrıyeten aygıttaki varsayılan imaj çözünürlüğünün 12MP olacağını, yani komşu pikselleri 16’ya 1 matriste birleştirmek ve piksel gruplama teknolojisini kullanacağını belirtti.

Ayrıca 50MP ve 200MP’de çekim yapabilecek ve kaliteden ödün vermeden çekimlerinizi kolaylıkla yakınlaştırabileceksiniz. Fakat, daha büyük belge boyutu depolama alanınızı daha süratli dolduracaktır.

2. Özel bir Snapdragon 8 Gen 2 işlemci

S23 serisiyle ilgili tahminen de en uygun haber, Samsung’un ekseriyetle Exynos varyantlarını alan Avrupa ve Hindistan da dahil olmak üzere tüm bölgelerdeki tüm S23 modellerinde en yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanacak olması. Dahası, birtakım kaynaklar bu işlemcinin özelbir sürümünün, yalnızca Galaxy S23 serisine özel olarak geliştirileceğini bile söylüyor.

Telefonda Exynos yerine Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunacak olması, nereden satın alırsanız alın performansta hiçbir değişiklik olmayacağı manasına gelecek ve bu da dengeli oyun performansı, fotoğrafçılık ve ısı idaresi ile sonuçlanacak.

3. Daha süratli depolama ve RAM

Yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle birlikte Galaxy S23 serisi bir sonraki UFS depolama standardı UFS 4.0 ve daha süratli LPDDR5X RAM’i de içerecek. Bir hatırlatma olarak, mevcut Samsung amiral gemisi telefonları UFS 3.1 standardını ve LPDDR5 RAM’i kullanıyor.

4. S23 Ultra için küçük tasarım değişiklikleri

Galaxy S23 Ultra için yeni bir tasarım bekliyorsanız, birden fazla sızıntının, tahminen biraz daha büyük bir kamera modülü ile Galaxy S22 Ultra ile neredeyse tıpkı görüneceğini bilmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Ayrıca bu defa kenarların daha düz olmasını bekliyoruz, bu nedenle ön cam muhtemelen eskisinden daha az kavisli olacak. Köşeli dizaynın hayranı olabilirsiniz, fakat bu birebir vakitte aygıtı tutmayı daha rahatsız hale getirebilir.

5. S23 ve S23+ için yeni tasarım

Temel Galaxy S23 ve S23+, tekrar tasarlanan kamera modülü sayesinde yeni bir görünüme sahip olacak. Kontur kesitli dizayna sahip S22 ve S22+’ın bilakis S23 ve S23+, kamera lenslerinin dışa yanlışsız çıkıntı yaptığı S22 Ultra’nın görünümünü taklit edecek.

Galaxy S23 Ne Vakit Gelecek?

Samsung, Galaxy S23 serisi için resmi bir çıkış tarihi duyurmadı. Fakat geçmiş lansmanlara dayanarak Şubat 2023’te piyasaya sürüleceğini varsayabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya