ÜlkeKültür.com

Ripple SEC Davasında yeni gelişme: Yeni evraklar XRP tarafına yarayabilir

0 124

Ripple SEC Davası, geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında gündemin temel hususlarından biri oldu. Kritik davada Ripple tarafı, Hinman Dokümanları üzerinden kıymetli bir kazanım elde etmişti.

Hafta sonunda davanın seyrini değiştirebilecek bir gelişme daha yaşandı. Ripple SEC Davası’nı yakından takip eden avukatlardan John Deaton, Ripple lehine birtakım dokümanlara ulaşmış olabileceğini belirtti.

SEC’e ilişkin olduğu tez edilen dokümanlarda, XRP’nin menkul değer olmayabileceğine yönelik yorumlar göze çarptı. Düzenleyici kurumun iç yazışması olabileceği söylenen evraklarda, XRP’nin Howey Testi’nin tüm ögelerini taşımadığı ve bu yüzden menkul değer olmayabileceği vurgulandı;

Avukat Bill Morgan, e-posta’nın büyük bir olasılıkla SEC avukatlarına ilişkin olabileceğini söyledi:

Howey Testi, ABD’de bir varlığın menkul değer olup olmadığını anlamak için kullanılıyor. SEC tarafı, XRP’nin bir menkul değer olduğu ve Ripple’ın kayıt dışı bu satışlardan haksız çıkar elde ettiğini öne sürüyor. Fakat SEC tarafının tezlerinin doğrulanması için XRP’nin Howey Testi’ni büsbütün geçmesi gerekiyor. Ortaya çıkan kurum içi yazışmaların ise Ripple lehine bir ortam yaratabileceği belirtiliyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!