ÜlkeKültür.com

Qualcomm’dan yeni işlemci sürprizi: Oryon işlemciler hakkında ne biliyoruz?

0 1

Qualcomm, Snapdragon eser ailesi için Oryon ismi verilen yeni bir CPU alt markasını duyurdu. Yeni CPU, 2023 yılında piyasaya sürülecek ve Windows PC’ler, akıllı telefonlar ve öteki cihazlarda kullanılmak üzere üreticilere sunulacak. Şirket yeni CPU’yu Snapdragon Zirvesi‘nde duyurdu, fakat ne içerdiği hakkında çok az detay verdi.

Şirket birkaç yıldır Windows ve Chrome OS bilgisayarlar için Snapdragon markalı çipler üretiyor; fakat bunları birçok Windows aygıtına yerleştirmekte yavaş kalmıştı. Artık şirket, yeni markası Oryon ile bunu telafi etmeyi amaçlıyor.

Oryon, Qualcomm’un 2019 yılında daha evvel Apple’ın A serisi çipleri üzerinde çalışan 3 çip uzmanı tarafından kurulan Nuvia’yı 1,4 milyar dolara satın almasıyla ortaya çıkan teknolojiye dayanıyor. Yeni kuşak çiplerin, Windows bilgisayarlar için mevcut eserlerinden daha âlâ performansa sahip olacağı tez edilirken, şirket tanıtımda bunu takviyeler halde Oryon için “yeni bir performans seviyesi” diyor. Bakalım, Oryon piyasaya çıkınca ne kadar güçlü olacak, daima birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya