ÜlkeKültür.com

Ekonomim.com:  Borsadan haftalık kapanış rekoru

0 0

BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 19,50 puan artarken, toplam süreç hacmi 81,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 4,39, holding endeksi yüzde 2,94 paha kazandı. Kesim endeksleri ortasında en fazla kazandıran bankacılık, en çok gerileyen ise yüzde 4,22 ile kimya, petrol, plastik oldu.

Analistler, artan resesyon ve enflasyon kaygılarıyla global hisse piyasalarının dalgalı seyrettiğini belirterek, piyasalar kapandıktan sonra memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye’ye ait değerlendirmesinin yayımlanmasının beklendiğini tabir etti.

Haftaya ABD ve Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin kelamla yönlendirmeleri ile ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) toplantı tutanaklarının yatırımcıların odağında olduğunu söyleyen analistler, yurt içinde de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) yayımlayacağı finansal istikrar raporunun takip edileceğini ve memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye değerlendirmesinin beklendiğini aktardı.

DÜNYA Gazetesi çalışanların kurduğu yepisyeni taptaze, Ekonomim.com  sitesinden alıntıdır….Devamını okumak için ziyaret   edin:

www.ekonomim.com

İris Cibre: Bir kandırılma kıssası – Yatırım Tavsiyesi Değildir

Ak Yatırım’dan yeni pay teklifleri:  Strateji temkinli alımlar

Fed’in 2023’te faiz artışlarını durduracağı biliniyor da: Nerede, ne kadar süre-Wall Street ekonomistleri anlatıyor…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya