ÜlkeKültür.com

Nebati: Politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor

0 0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2 yıl ortadan sonra politika faizinin tekrar tek haneli sayılara indiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda şekillenen ekonomi politikaları sayesinde siyaset faizinin 2 yıl ortadan sonra tekrar tek haneye gerilediğini bildirdi. Nebati, paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Türkiye İktisat Modelimiz çerçevesinde uygulamaya aldığımız siyasetlerin ve yakın periyotta kurumlarımızın koordineli bir biçimde almış olduğu önlemlerin katkısıyla politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de misal biçimde tek haneli düzeylere inmesini bekliyoruz. Böylelikle, tüm dünyada resesyon kaygılarının arttığı bir periyotta Türkiye iktisadı yoluna güçlü bir biçimde devam edecek. Türkiye iktisadı Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir.”

bigpara.hurriyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya