ÜlkeKültür.com

Musk’ın ültimatomu sonrasında Twitter’da kaos hakim

0 0

Yazar – Senad Karaahmetovic

Twitter’ın yeni CEO’su ve sahibi Elon Musk’ın, çalışanlarına ya “sıkı” çalışmalarını ya da ayrılmalarını istemesinin akabinde ortalarında birtakım kritik mühendislerin de bulunduğu yüzlerce çalışanın istifa ettiği bildirildi.

Birçoğu Twitter’a girerek şirketten ayrıldıklarını duyurdu. Reuters, Twitter’ın güvenlik vazifelilerinin Perşembe akşamı istifa eden çalışanları dışarı attığını bildirdi. Twitter’da yer alan çok sayıda haberde “kitlesel bir göç”ten kelam ediliyor.

Bir diğer haberde ise Twitter’ın çalışanına şirket ofislerinin süreksiz olarak kapatılacağını ve Pazartesi gününe kadar yaka kartı erişiminin kısıtlanacağını bildirdiği ortaya çıktı. Bu haber, Twitter ofislerine yaka kartı erişimini yönetmekten sorumlu olan Alex Cohen tarafından da doğrulanmış görünüyor.

Cohen Twitter’da “Bu öğlenden sonra Twitter’dan çıkarıldım. Twitter ofislerine giriş kartlarının idaresinden sorumluydum. Elon az evvel beni aradı ve tüm rozetleri kapattıkları ve kazara kendilerini dışarıda bıraktıkları için merkeze yine erişim sağlamalarına yardımcı olmak üzere geri dönüp dönemeyeceğimi sordu.” diye yazdı.

Platformer’a nazaran Elon Musk’ın Blue verified projesine liderlik eden mühendisler de çıkarıldı ve bunların ortasında baş web mühendisi de bulunuyor. Ayrıyeten Twitter’ın kritik altyapısıyla ilgilenen birkaç mühendis daha istifa etti. Ayrılanlar ortasında yanlışların düzeltilmesi ve hizmet kesintilerinin önlenmesinden sorumlu mühendislerin de bulunduğunun ortaya çıkmasının akabinde Twitter kullanıcıları, platformun istikrarını tartışıyor.

Platformer’ın genel müdürü Zoe Schiffer, “Burası yarın çok farklı bir şirkete benzeyecek.” diye yazdı.

“Elon Musk”, “#TwitterDown”, “Discord” ve “Tumblr”, Twitter’da devam eden olaylara reaksiyon olarak dünya çapında trend topic oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya