ÜlkeKültür.com

Binance’in 2,7 milyar dolarlık kripto transferi piyasanın yansısına yol açtı

0 0

Investing.com – Binance, geçtiğimiz günlerde rezerv ispatı olarak cüzdan ayrıntılarını paylaştı. O günden beri Binance’in varlıklarını tuttuğu cüzdanlar yakından izleniyor.

FTX borsasının ani çöküşü sonrası Binance, piyasada itimadı tesis etmek ve şeffaflık anlayışını ön plana çıkarmak için rezerv delili sistemini ortaya attı ve ardından platformun varlıklarını tuttuğu cüzdan adreslerini ifşa etti. Binance’in bu adımını ilerleyen günlerde başka borsalarda izledi.

Gündeme yansıyan son gelişmelerde dünyanın en büyük kripto para borsasının rezerv ispatı olarak sunduğu bir cüzdanından 2,7 milyar dolarlık çıkışın gerçekleşmesi, kripto topluluğu tarafından olumsuz yorumlara neden oldu. Transfer hakkında açıklama yapan borsa yetkilileri fonların TRX ağındaki soğuk cüzdana aktarıldığını açıklarken kaygıya gerek olmadığını ima etti.

Bu transferin akabinde piyasada spekülasyonlar süratle artarken Binance’in kâfi rezerv ispatına sahip olmadığı tarafında yorumlar yapıldı. Başka yandan fon transferini takip eden kullanıcılar, Binance’in cüzdanlarını yayımladıktan bir gün sonra 2,7 milyar USDT’nin transfer edildiğini gördü. Bu fiyatın, daha sonra 200 milyon USDT’si geri dönerken 2,5 milyar USDT’nin daha evvel tanımlanmayan anonim bir cüzdanda kaldığı görüldü.

Kripto topluluğu bu transfere neden reaksiyon gösterdi?

Binance’ten hareketin dahili bir süreç olduğuna dair bir açıklama gelse de bu, kripto topluluğundan kimi bireyleri tatmin etmedi. Çünkü açıklamaya verilen yanıtlarda kimi kullanıcılar, Binance CEO’nun daha evvel yaptığı “bir borsa cüzdan adreslerini tanımlamadan büyük ölçülerde kripto para transfer ediyorsa bu bir soru işaretidir” yorumuna atıfta bulundu.

DOGE kurucusu Binance yahut Tether’in iflası halinde kripto piyasaları için oyunun biteceğine inanıyor

Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, Twitter üzerinden yayımladığı bir tweet dizisiyle son piyasa çöküşü hakkında görüşlerini iletti.

Markus, şu an arka arda gelen iflaslar nedeniyle bölümün gibisi görülmemiş bir krizle çaba etmeye devam ettiğini söylerken asıl büyük tehlikeye dikkat çekti.

Billy Markus yorumunda Binance yahut Tether’dan birinin iflas etmesi durumunda kripto piyasaları için oyunun biteceğini söyledi. Bunun yanında son krizlerin, kripto yatırımcılarında bir farkındalık oluşturmasından şad. Markus, kullanıcıların merkezi borsalardaki saklama hizmetinin inançlı olmadığını anlamaya başlaması konusunda memnuniyetini lisana getirdi.

Dogecoin kurucusunun bu yorumları, tıpkı vakitte eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de onay aldı. Billy Markus yaptığı yorumun akabinde “oyun biter” tabirini de açıklama gereği duydu ve bu sözün çok büyüklükte bir piyasa çöküşü manasına geldiğini söyledi.

Kripto piyasalarının hayatımızda kalmaya devam edeceğini söyleyen Markus, bu piyasanın yalnızca spekülatif emelli süreçlerden ibaret olmadığını, merkezsiz bir fon transfer sistemi üzere değerli bir fonksiyonu olduğunu hatırlattı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya