ÜlkeKültür.com

Maymun çiçeği 257 kişiye bulaştı

0 349

Örgüt tarafından yapılan açıklamada, 26 Mayıs itibarıyla DSÖ merkezine bildirilen vakalardan 23 ülkeden 257’sinin teyit edildiği ve 120 şüpheli vakanın araştırıldığı belirtildi.

DSÖ üye ülkeleri, “maymun çiçeği virüsüne yakalanma riski yüksek olanlara doğru bilgi sağlamaya”, “virüsün risk grupları arasında daha fazla yayılmasını önlemeye” ve “çalışanları tarlada çalışanların sağlığından korumaya” çağrıldı. onunla mücadele etmek için.” virüs işi.

En çok vaka görülen ülke İngiltere

Daha fazla mesaj

Örgütün internet sitesinde yayınlanan vaka tablosuna göre en fazla maymun çiçeği vakasının görüldüğü ülke olan İngiltere’de 106 vaka, Portekiz’de 49, Kanada’da 26, İspanya’da 20, Hollanda’da 12 ve 10 vaka bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki vakalar

Avusturya, Belçika, Fransa, Finlandiya, İsviçre, İsrail, İtalya ve Avustralya ve virüsün görüldüğü diğer ülkelerde ise vaka sayıları 10’un altında.

Afrika’da keşfedilen ve kıtayı düzenli olarak terk eden maymun çiçeği virüsü, en son 6 Mayıs’ta İngiltere’de görüldü ve takip eden günlerde Avrupa ülkelerine sıçradı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking