ÜlkeKültür.com

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve öteki politikler oylarını kullandı: Son gelişmeler ve dikkat çeken açıklamalar

0 133

Investing.com – Türkiye sandık başında. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci çeşidinde oy verme süreci devam ediyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, önderler, bakanlar ve öbür politikler oy kullanma süreçlerini büyük ölçüde tamamladı. Seçim gününde öne çıkan açıklamaları derledik.

Erdoğan: “İki turlu seçime birinci defa şahit oluyoruz”

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu İstanbul’da kullandı. Açıklamasında Türkiye’de seçimlerin birinci sefer ikinci çeşide kaldığını hatırlatan Erdoğan, oylamanın süratle tamamlanmasını beklediğini lakin rehavete kapılınmaması gerektiğini tabir etti.

Erdoğan, şöyle konuştu:

Kılıçdaroğlu: “Bütün vatandaşlarımı sandığa davet ediyorum”

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki oy kullanma sürecinin akabinde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Oğan: “Bu seçimin ülkemizde istikrarı getireceğini ümit ediyorum”

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak katıldığı seçimlerin birinci çeşidinde %5’in üzerinde oy toplayan ve ikinci tıpta Erdoğan’a takviyesini duyuran Sinan Oğan, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada düzgün dileklerini iletirken kimi isimleri kınadı.

Oğan’ın açıklaması şöyle:

Özdağ: “Haydi sandığa gidelim”

Mültecilere dair sık sık açıklamalarda bulunan ve ikinci tıpta partisinin Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini ilan eden Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Türk vatandaşlarının az oy kullanması halinde mültecilerin seçimleri daha çok etkileyeceğini söyledi.

Özdağ, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu kelamları kullandı:

Akşener: “Çok değerli bir seçimin ikinci safhası”

“Oylarımızı kullandık. Çok kıymetli bir seçimin ikinci safhasında hepiniz için hepimiz için değerli. Bilhassa gençlerin geleceği açısından çok değerli bir seçimin bu safhasında oylarımızı kullandık. İnşallah ülkemize milletimize iyi olur. Hayırlara vesile olur. Allah inşallah gönlümüzdekini nasip eder.”

Babacan: “Mutlaka sandık başına gidip oyunuzu kullanın”

DEVA (IS:DEVA) Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ali Babacan, oyunu Ankara’da kullandı.

Babacan, Türkiye’nin her köşesinde demokrasi aşığı evlatlarıyla büyüyen bir ülke olduğunu lisana getirerek, “Ülkemiz için, demokrasimiz için iyi olsun. Çok partili demokrasiye geçtiğimizden bu yana her seçimde seçime iştirak oranı çok yüksek. Bilhassa bu ikinci tıpta vatandaşlarımıza çağrım; kesinlikle sandık başına gitmeleri ve iradelerini ortaya koymaları. Ülkemizin yarınlarını şekillendirecek o çok değerli ve kıymetli tercihlerini açıkça sandık başında söylemeleri.” dedi.

Davutoğlu: “Hayırlı, uğurlu olsun”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ülkemizin, milletimizin geleceği için eşim Sare hanımla birlikte, vatandaşlık vazifemizi yerine getirerek oyumuzu kullandık. Güzel, uğurlu olsun.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Hibya Haber Ajansı
Yazar: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking