ÜlkeKültür.com

Kelimelerin Zıt Anlamları Nasıl Öğrenilir

0 149

Kelimelerin Zıt Anlamları Nasıl Öğrenilir?

Türkçemizde birçok kelime bulunur. Kelimelerin farklı anlamları da bulunur. Bu anlamlara zıt anlamlar ya da eş anlamlar denilebilir. Kelimelerin zıt anlamlısı bilinen anlamın tam tersi olarak bilinen anlamdır. Kelimelerin zıt anlamlarını öğrenebilmek sitemiz ile oldukça kolaydır. Sitemize giriş yaptığınızda kelimeleri ara bölümünden istediğiniz kelimenin zıt anlamını öğrenebiliyorsunuz.  Örneğin tenha zıt anlamlısı nedir araştırmasını yapmak için sitemize giriş yapıp kelimeleri ara bölümüne tenha yazmanız gerekiyor. Böylelikle bu kelimenin tüm zıt anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Tenha kelimesinin zıt anlamları ise, kalabalık, işlek, dolu, gürültülü, canlı gibi anlamlardır. Görüldüğü gibi kelimenin birçok farklı anlamı bulunabiliyor.  Bu nedenle bu anlamların benimsenebilmesi ve doğru kullanılabilmesi oldukça önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!