ÜlkeKültür.com

Kasım ayında en çok hangi tarayıcılar kullanıldı? İşte web tarayıcılarda inenler ve çıkanlar

0 87

Masaüstü tarayıcı pazarı izafî olarak çok yavaş hareket ediyor ve aylık değişiklikleri açıklamak için çoklukla bir yanılgı hissesi bile kâfi olabilir. Kasım 2022 raporunda da bir istisna gözükmüyor. Her tarayıcının pazar hissesinde sadece küçük dalgalanmalar kelam konusu. Yeniden de, birkaç ayı ve yılı karşılaştırmak, genel bir eğilim görmeyi mümkün kılıyor. Microsoft Edge için bu eğilim çoğunlukla olumlu olmaya devam ediyor. Edge’in masaüstü tarayıcı pazarındaki büyümesi yavaş ancak istikrarlı bir halde devam ediyor.

Statcounter’ın bildirdiğine nazaran Microsoft Edge, bir müddet zorlandıktan sonra piyasaya sunulduğundan bu yana birinci defa %11 hududunu geçti. Çağdaş Chromium tabanlı Edge, 0,31 puan kazanarak %11,17 pazar hissesine ulaştı. Referans olarak belirtmek gerekirse, bir yıl evvel Microsoft Edge yaklaşık %9,52 hisseye sahipti (yıldan yıla +1,65 artış).

Google Chrome, %66,13’lük ulaşılamaz gözüken bir hisseyle (-0,36 düşüşe rağmen) yeniden dorukta yer alıyor ve rakiplerinin hiçbiri kendisine yaklaşamıyor.

Yalnızca Mac’lerde bulunmasına karşın, Apple’ın masaüstü tarayıcısı Safari, %9,62 pazar hissesiyle (+0,26) en tanınan üçüncü seçenek olarak öne çıkıyor. Firefox dördüncü (%7,1, +0,05) ve Opera %3,3 (-0,29) ile beşinci sırada.

Masaüstü tarayıcı pazarının eski hükümdarı Internet Explorer ise tüm kullanıcıların yaklaşık %0,77’si tarafından kullanılmaya devam ediyor. Kimi beşerler, Microsoft’un onu çok daha âlâ bir Edge ve yerleşik Internet Explorer moduyla değiştirmeye yönelik daima eforlarına karşın, Internet Explorer’ı bırakmak istemiyor yahut bırakamıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/