ÜlkeKültür.com

Kanadalı kripto madencilik şirketi, patent ihlali nedeniyle bir şirketi dava etti

0 125

Mahkeme belgelerine nazaran Kanada merkezli Bitcoin (BTC) madencisi Upstream Veri, patent ihlali nedeniyle Crusoe Energy’ye dava açtı.

Davada, Crusoe’nun kullandığı teknolojinin Upstream Data’nın kurucusu Stephen Barbour’a ilişkin patenti ihlal ettiği ve Crusoe’nun bunu şuurlu bir biçimde yaptığı tez ediliyor. Kanadalı madenci, açtığı davada tazminat talebinin yanı sıra mahkemenin Crusoe’ya ihlali durdurmasını emretmesini de istiyor.

Şirket sözcüsü, Crusoe’nun şikayetten haberdar olduğunu ve “kendilerini güçlü bir formda savunacaklarını” belirtiyor. Birebir vakitte şirketin fikri mülkiyet konusunda kendine güvendiğini ve bu mülkiyette beş patent sahibi olduğunu da ekliyor.

Dava belgesine nazaran Barbour, 2017 Şubat’ta şirketi kurduktan çabucak sonra doğal gaz Bitcoin madenciliği için müracaatta bulunuyor ve 7 Şubat 2023’te başvurusu onaylanıyor.

Şikayette Crusoe’nun eserlerini Barbour’un müracaatından yıllar sonra geliştirdiği belirtiliyor ve şu tabirler kullanılıyor:

Mevzubahis kripto madencileri üzere birçok şirket, fazla gazın salındığı doğal gaz ve petrol kuyularında çalışıyor ve metan üzere karbondioksit muadilleri ekliyor. Sonra da bu fazla gazı yakıp güç açığa çıkaran ve Bitcoin madencilik araçlarına güç sağlamak ismine güç jeneratörleri kuruyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking