ÜlkeKültür.com

JPMorgan: Resesyon mümkünlüğü keskin formda azaldı

0 70

JPMorgan Cnase tarafından hazırlanan model, finansal piyasalarda fiyatlanan bir ekonomik daralma mümkünlüğünün 2022 yılında görülen tepeden gerilediğini gösterdi.

JPMorgan’ın modeline nazaran, yüksek kaliteli tahvillerden Avrupa pay senetlerine kadar 9 varlık sınıfının 7’sinde yapılan fiyatlamalar resesyon mümkünlüğünün yüzde 50’den az olduğunu ortaya koyuyor.

S&P 500’ün bir resesyon mümkünlüğünü hali hazırda yüzde 73 olarak fiyatladığını da belirten JPMorgan, bu oranın geçen yıl yüzde 98’e kadar çıktığını da hatırlattı.

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou yaptığı açıklamada, “Varlık sınıflarının birçok Çin’in yine açılması, Avrupa’da gaz fiyatlarının düşmesi ve ABD’de enflaslyonun beklentilerden daha fazla aşağı gelmesi ile ile resesyon riskinin fiyatlandırılmasını istikrarlı halde azaltıyorlar. Piyasa, bir resesyona Ekim ayında yaptığından daha düşük talih veriyor” dedi.

foreks.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/