ÜlkeKültür.com

Jet2, yıllık kârındaki artışın beklentileri aşacağını düşünüyor

0 0

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Jet2 PLC (LON:JET2), güçlü müşteri talebiyle desteklenen yarı yıl yararlarındaki artışın akabinde yıllık vergi öncesi kârının iddiaları aşmasını beklediğini açıkladı.

Şirketin 30 Eylül’e kadar olan altı aylık devirde döviz kuru değerlemesi ve vergilendirme öncesi kârı, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla üç kattan fazla artarak 505,0 milyon sterline (1 sterlin = 1,2079 dolar) ulaştı. Memleketler arası seyahat ağının büyük bir kısmı, 2022’nin başlarında COVID-19 kısıtlamalarından kurtulduktan sonra tatil paketlerindeki güçlü satışlar, bu artışı destekledi. Bu sayı COVID-19 öncesi düzeylerin de %44’üne denk geliyor.

Bu ortada Jet2, “güçlü” fiyatlandırma ve maliyet denetimlerinin, yaz boyunca hava alanlarında yaşanan genel aksaklıklardan kaynaklı 50 milyon sterlinlik bir sarfiyatın dengelenmesine yardımcı olduğunu söyledi.

İngiltere’deki tatilcilere düşük maliyetli tarifeli ve charter uçuşlar sunmasıyla tanınan küme, Noel sonrası değerli rezervasyon devri öncesinde kış talebinin “cesaret verici” olduğunu da kelamlarına ekledi.

Bu nedenle Jet2, 31 Mart’ta sona eren yıl için döviz kuru değerleme ve vergilendirme öncesi tam yıl kârının, ortalama piyasa beklentilerini aşacağını öngördü.

Ancak firma, yakıt için artan girdi maliyeti baskıları, güçlenen dolar ve fiyat artışları da dahil olmak üzere daha geniş ekonomik eğilimlerden kaynaklanan tehlikelerle de karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Yönetim Konseyi Lideri Philip Meeson yaptığı açıklamada, “Bu durum, bizi marjların bir ölçü baskı altında kalabileceği sonucuna götürüyor fakat yürek verici bir formda COVID-19 sonrasındaki toparlanmamızın gücü, müşterilerin güneşli havalarda geçirdikleri haftalara nitekim paha verdiklerine ve tatil tecrübeleri boyunca uygun halde ağırlanmak istediklerine olan inancımızın vurguluyor.” dedi.

Londra borasında listelenen Jet2 payları Perşembe günü yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya