ÜlkeKültür.com

Jefferies: “Microsoft, on yıllık bir yapay zeka evriminde birinci sırayı aldı”

0 9

Jefferies analistleri Salı günü yayınladıkları bir notta Microsoft için fiyat gayelerini 350 dolardan 400 dolara, Alphabet için ise 130 dolardan 150 dolara yükseltti.

Her iki pay senedi için de “Satın Al” notunu koruyan analistler, Microsoft’u da firmanın Franchise Seçimleri listesine ekledi.

Analistler, üretken yapay zeka altyapısının inşa edilmesi muhtaçlığının devam ettiğini ve “ChatGPT üzere üretken yapay zeka hizmetleri mevcut olsa da büyük ölçekte kitlesel kullanımı desteklemelerine müsaade vermek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini” yazdılar.

Jefferies, bu durumun MSFT ve GOOGL üzere yapay zeka tüccarlarının lehine olduğuna ve hiper ölçekleyicilerin “kiralaması satın almaktan daha ucuz olan bu altyapıyı sağlamak için en yeterli konumda” olduğuna inanıyor.

“MSFT, muhtemelen on yıl sürecek bir sanayi evriminde birinci sırayı aldı.” diyen analistler şöyle devam etti:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri