ÜlkeKültür.com

Jefferies: “Microsoft, on yıllık bir yapay zeka evriminde birinci sırayı aldı”

0 135

Jefferies analistleri Salı günü yayınladıkları bir notta Microsoft için fiyat gayelerini 350 dolardan 400 dolara, Alphabet için ise 130 dolardan 150 dolara yükseltti.

Her iki pay senedi için de “Satın Al” notunu koruyan analistler, Microsoft’u da firmanın Franchise Seçimleri listesine ekledi.

Analistler, üretken yapay zeka altyapısının inşa edilmesi muhtaçlığının devam ettiğini ve “ChatGPT üzere üretken yapay zeka hizmetleri mevcut olsa da büyük ölçekte kitlesel kullanımı desteklemelerine müsaade vermek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğini” yazdılar.

Jefferies, bu durumun MSFT ve GOOGL üzere yapay zeka tüccarlarının lehine olduğuna ve hiper ölçekleyicilerin “kiralaması satın almaktan daha ucuz olan bu altyapıyı sağlamak için en yeterli konumda” olduğuna inanıyor.

“MSFT, muhtemelen on yıl sürecek bir sanayi evriminde birinci sırayı aldı.” diyen analistler şöyle devam etti:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!