ÜlkeKültür.com

AB gaz fiyatları, 23 ayın en düşük düzeyinde

0 152

Avrupa doğal gaz fiyatları sakin talep ile bugün son 23 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Montel-Foreks’in haberine nazaran Hollanda TTF hub’ı Haziran kontratı bugün en son 0,39 euro düşüşle 29,33 euro/MWh seviyesinden süreç gördü. İlgili kontrat gün içinde 18 Haziran 2021’den bu yana en düşük aylık vadeli süreç olan 28,78 euro/MWh ile satış yapmıştı.

İngiltere NBP muadili gün içinde 23 ayın en düşük süreci olan 64,11 peni/th’lik satış yaptı. Kontratın son süreci ise 64,80 p/th seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa iştirakçileri, LNG kargolarının Avrupa’ya yönelmesini destekleyen fiyatlar, yüksek stok düzeyleri ve sakin Asya talebini bugünkü fiyat hareketine neden olarak işaret ediyor.

Güncel hava durumu raporları, Kuzeybatı Avrupa’da sıcak bir Haziran ayı yaşanacağını öngörüyor ve sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 3 °C üzerinde seyredebileceğini belirtiyor.

Refinitiv analisti Marina Tsygankova, “Şu anda sahip olduğumuz çok ağır Norveç boru çizgisi bakımına karşın depolama üniteleri yaz bitmeden büsbütün dolacak üzere görünüyor.” sözlerini aktarıyor.

Avrupa gaz stokları ise en son %66 dolulukta kaydedilmiş bulunuyor.

Spot piyasada, TTF gün öncesi kontrat en son 0,05 euro düşüşle 28,25 euro/MWh, NBP muadili ise 0,60 peni azalışla 64,00 p/th seviyelerinden süreçler yaptı.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking