ÜlkeKültür.com

IPTV nedir? Windows IPTV Player nedir? Nasıl kurulur?

0 0

Günümüzde hayli tanınan olan ve çeşitli dijital eserlerde de televizyon izleme ve kendi televizyon programını geliştirme uygulaması olan IPTV, ağır bir ilgi görüyor. Kullanıcıların ilgilerinin bu istikamette gelişmesi ile birlikte IPTV Player uygulamasının ne olduğu ile ilgili merak da artıyor.

IPTV Player Nedir?

IPTV Player uygulaması, Windows işletim sistemi üzerinde yer alan ve dış kaynaklar aracılığı ile bilgisayarınıza indirme süreci yapabileceğiniz bir televizyon uygulaması. Burada yer alan çeşitli kanallar üzerinden televizyonunuzdan bile daha fazla içeriğe erişim sağlamak mümkün oluyor. IPTV Player uygulamasının kurulumunu yaparak bilgisayarınızda pek çok kanala erişim sağlayabilirsiniz. Bunun dışında uygulamanın farklı versiyonlarını kullanarak kendi programınızı yapmak da mümkün oluyor.

IPTV Player Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda yüklü olarak gelen bir yazılım değil. Yani bu uygulamayı internet üzerinden üçüncü kaynaklar aracılığı ile indirmeniz gerekiyor. IPTV izlemek ve bilgisayarınızda düzgün bir formda çalışmasını sağlamak istiyorsanız birtakım kolay heyetim basamaklarını tamamlamanız gerekiyor.

Windows IPTV Player Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınızda IPTV izlemek için birinci olarak IPTV Player uygulamasının bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Windows ana işletim sisteminde yer almayan iptv uygulamasını internet üzerinden üçüncü kaynaklar ile indirmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken indirme ve heyetim basamakları ise şöyle;

 • İlk olarak internet üzerinde yer alan virüssüz kaynaklardan IPTV Player uygulamasının indirmeniz gerekiyor.

  Daha sonra indirmiş olduğunuz IPTV Player belgesini, RAR içerisinden çıkarmanız gerekli oluyor. Bu süreci Winrar üzere programlar aracılığı ile yapabilirsiniz.

 • Ardından bu evrak içerisinde yer alan ve Windows IPTV Player uygulamasını kurmanızı sağlayacak olan indirme evrakını açın.

 • Bu süreçlerden sonra heyetim yönergelerini takip ederek uygulamanın bilgisayarınıza heyetim sürecini tamamlayabilirsiniz.

 • Kurulan uygulamaya giriş yaptıktan sonra sistem sizden url, hesap, kullanıcı ismi ve şifre üzere bilgilerinizi ister.

 • Gerekli bilgileri girdikten sonra suramı tamamlamış olursunuz.

Bu halde kolay süreç basamaklarını takip ederek iptv player kurulumunu bitirmiş olursunuz. Windows IPTV Player indirildikten sonra sistem üzerinde giriş yapacağınız bilgileri ise internet üzerinden IPTV üyeliği satın alarak elde edebilirsiniz. Bu süreci de epeyce kolay bir biçimde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Windows IPTV Üyeliği Nasıl Alınır?

Windows IPTV üyeliği almak epeyce kolay süreçler ile gerçekleşiyor. İnternet üzerinden IPTV Player üyeliği satın alabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Bu sitelere giriş yaptıktan sonra sizlere muhtaçlığını olan kullanıcı ismi, şifre ve url bilgisi üzere sisteme giriş yaparken gereksiniminiz olan bilgileri veriyor. Buradan satın alma süreci gerçekleştirdikten sonra indirmiş olduğunuz ve kurulumunu tamamladığınız IPTV Player uygulaması üzerinden sisteme giriş yapabilir ve dilediğiniz programı izleyebilirsiniz.

Üyeliğiniz ile ilgili çeşitli paketler dahilinde düzenleme yapabilirsiniz. IPTV uygulaması üzerinde yüzlerce televizyon kanalına erişim sağlayabilirsiniz. Altyazılı izleme seçenekleri ve lisan değiştirme özelliği de bulunan pek çok IPTV Player uygulaması bulunuyor. Üyeliğinizi aldığınız internet sitesinin özelliklerine nazaran, fiyat ödemesini de makul bir plan dahilinde yapabilirsiniz.

Windows IPTV Player

Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarınızda ana yazılım olarak yer almayan IPTV uygulamasını çeşitli internet mecralarından bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Konseyimi da hayli kolay olan IPTV Player uygulamasını, indirdiğiniz belge içerisinde yer alan yönergeleri takip ederek kurabilirsiniz. Üyeliğinizi de satın aldıktan sonra, gerekli bilgileri sisteme girdikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. IPTV üzerinde dünya üzerinde yer alan çeşitli dizilere, sinemalara, canlı yayınlara, şifreli kanallara ve spor programlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Bu ortada abone olacağınız IPTV hizmetinin korsan yayınlara mesken sahipliği yapmamasına ihtimam göstermelisiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

 • Windows 11 büyük güncellemesinin ismi belirli oldu

 • Bir değerli Windows 11 özelliği daha Windows 10’a transfer oluyor

 • Linux – Windows 11 savaşında ikinci perde: Kazanan tekrar değişmedi…

 • Windows 11 yükseltme nasıl yapılır?

 • Microsoft Visual C++ nedir? Nasıl yüklenir ve nasıl silinir?

 • Microsoft Edge nedir? Nasıl indirilir ve özellikleri nelerdir?

 • Microsoft Store açılmıyor ne demek? Adım adım tahlil yolu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya