ÜlkeKültür.com

İngiltere’de işsizlik yüzde 3,9’a yükseldi

0 4

İngiltere’de haziran ayında işsizlik düzeyi yüzde 3,9’a yükseldi.

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nden (ONS) yapılan açıklamada İngiltere’de işsizlik düzeyinin haziran ayında, mayıs ayına nazaran 0,1 puan artarak yüzde 3,9’a yükseldiği belirtildi.

Ülkede toplam işsiz sayısı haziran ayında bir evvelki aya nazaran 31 bin artarak toplam 1,3 milyona yükseldi.

İngiltere’de haziran ayında istihdam piyasasına çeyreklik bazda 115 bin kişi katıldı.

İngiltere’de haziran ayında ortalama haftalık yararlar ise çeyreklik bazda beklentiyle uyumlu formda yüzde 3,7 artış kaydetti.

ONS İstihdam Piyasası İstatistik Lider Yardımcısı Matt Hughes, bu yıl İngiltere’de istihdamdaki artışın büyük oranda bayanların iş gücüne olan iştirakindeki yükseliş tarafından desteklendiğini belirtti.

Gelir artışına da değinen Hughes, “Bonus ödemeleri hariç gerçek gelirde son dört yılın en süratli artışını görüyoruz. Lakin hala gerçek gelirdeki artış finans krizi öncesindeki düzeyine dönmüş değil.” değerlendirmesinde bulundu.

İstihdam datalarını kıymetlendiren Maliye Bakanı Sajid Javid, “2010 yılından bu yana toplam 2,9 milyon insanın her gün çalışıyor olmasından ötürü memnunluk duyuyorum. Gelirler son on yıldan daha fazladır en süratli yükselişini yaşıyor. Britanya halkına ve İngiliz hükümetine sıkı çalıştıkları için teşekkür ediyorum. Kamu hizmetlerimize daha da fazla yatırım yapabiliriz.” tabirlerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan