ÜlkeKültür.com

İmamoğlu: “Sandığa hakim olduğumuzda, kimse hile yapma imkan ve cüretini bulamaz”

0 92

İBB Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, 28 Mayıs seçiminde vazife alacak sandık vazifelileri, müşahitler ve Türkiye Gönüllüleri ile Oy ve Ötesi kümelerine mensup binlerce vatandaşla, Demokrasi Neferleri Buluşması’nda bir ortaya geldi.

Millet İttifakı’nın İstanbul bileşenlerinin de takviye verdiği buluşmada konuşan İmamoğlu, “Her bir oyun, bize seçimi kazandıracak o kritik oy olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Vatandaşımızın her bir oyu, namusumuzdur. Onun için uğraş edeceğiz. Günün her dakikasında sandığa hakim olduğumuzda, kimse hile yapma imkan ve cüretini bu-la-maz. Bulamayacak. Sizler sayesinde bulamayacak. Son ana kadar, tıpkı ciddiyetle misyonumuzun başında olacağız. Yorulmayacağız. Vazifesi ihmal etmek yok. Sandığı terk etmekmiş; o denli bir şey yok. Bunlar bize yakışmaz. Şikayetçi olmak yok. ‘Şu eksik, bu eksik’ demek yok. Türkiye’nin neferlerine bu türlü davranmak yakışmaz. Siz nefersiniz, neferiz.” tabirlerini kullandı.

“28 Mayıs’ta sandığı protesto etmenin, sandığa gitmemenin ve konutta kalmanın maliyeti çok yüksek olacak.” diyen İmamoğlu, vatandaşlara, “Asla tereddüt etmeyin. Kesinlikle sandıklara gidin. Oyunuzu kullanın. Oy verirken, çok derin düşünün. Karar verirken yalnızca kendinizi değil, çocuklarınızı düşünün. Bu seçimde karar vermek çok kolay. Ya büyük bir değişime imza atıp, bu ülkenin eşit ve onurlu evlatları olarak, daima birlikte, demokrasi içinde, huzurla, refah içinde yaşayacağız ya da bu iktidarın kalmasına müsaade ederek, ülke olarak, daima birlikte içinden çıkılmaz -ekonomik, toplumsal, eğitim- her türlü bir girdaba sürükleneceğiz. Uzun yıllar büyük bir karanlığa mahkum olacağız. Onun için asla tereddüt etmeyelim sevgili vatandaşlarım, 28 Mayıs’ta sandıkları dolduralım. Değişimin önderi, Türkiye’nin akil ve demokrat önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verelim. Ülkemizin içinde sürüklenmekte olduğu bu ekonomik çöküşten, daima birlikte kurtulalım.” davetinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminde misyon alacak olan sandık vazifelileri, müşahitler ve Türkiye Gönüllüleri ile Oy ve Ötesi kümelerine mensup binlerce vatandaşla, Demokrasi Neferleri Buluşması’nda bir ortaya geldi. Maltepe Aktiflik Alanı’nda gerçekleştirilen buluşmada konuşan İmamoğlu, “Belki de bu seçimin en kıymetli şahıslarıyla, bu pazar gününün sabahında bir ortada bulunmaktan büyük memnunluk duyuyorum. Sizler; sandık vazifelileri, müşahitler, Türkiye Gönüllüleri, Oy ve Ötesi ve bütün bu sorumluluk üstlenen kıymetli kardeşlerim, hemşehrilerim, yol arkadaşlarımsınız. Sizler, demokrasi neferlerisiniz. Sizler, bu sürecin en öndeki kahramanlarısınız.” dedi.

“Oyların dürüstçe sayılacağına olan inanç sarsılırsa, ülkeyi ayakta tutan sistem de sarsılır”

“Her biriniz, hepimiz çok düzgün biliyoruz; seçimlerin hukuka uygun yapılacağına, oyların dürüstçe sayılacağına olan inanç, demokratik nizamın en güçlü temelini oluşturur.” diyen İmamoğlu, “Bu inanç sarsılırsa, ülkeyi ayakta tutan bütün sistem ne yazık ki sarsılır. 28 Mayıs günü sizler, bizler, ülkemizin her tarafında misyon alan o demokrasi neferleri, demokrasimizin sağlam ve ayakta kalmasını sağlayacaksınız. Onun için düzgün ki varsınız. Buradan ayrılırken, her birinizin yalnızca 28 Mayıs Pazar gününün sorumluluğu değil, birebir vakitte o güne kadar, ‘Mahallemde ne yapmalıyım? Hangi hemşehrimin elini sıkmalıyım? Hangi komşumun kapısını çalıp, bir isteğiniz var mı diye sormalıyım’ şuuruyla buradan ayrılarak konutlarınıza, mahallelerinize gitmenizi istiyorum.” sözlerini kullandı.

“14 Mayıs seçimlerinin çok net bir sonucu var”

“14 Mayıs seçimlerinin çok net bir sonucu var.” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: 

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom