ÜlkeKültür.com

İçeriden alım satımlar ve hedge fon atılımları: Carl Icahn, Illumina başkanlığını bırakıyor

0 126

Investing.com – Bu hafta kaçırmış olabileceğiniz, içeriden bilgi ticareti ile yapılan en kıymetli süreçler ve hedge fon hareketlerinin Pro Özeti: Carl Icahn ve Illumina’dan haberler ve General Motors, Ginkgo Bioworks ve EVgo’da üst seviye alımlar.

InvestingPro aboneleri bu başlıkları gerçek vakitli olarak aldı.

Illumina idare heyeti lideri misyondan alındı lakin CEO oylamadan sağ çıktı

Illumina payları, aktivist yatırımcı Carl Icahn‘ın, Illumina’nın idare heyeti lideri John Thompson‘ı hissedarların dayanağıyla vazifeden almasının akabinde Perşembe günü yaklaşık %9 bedel kaybederken şirketin CEO’su Francis deSouza‘yı idare şurasından çıkarma gayretleri başarısız oldu ve deSouza oylamadan sağ çıktı.

Icahn’ın idare şurası adayları Vincent Intrieri ve Jesse Lynn kâfi oyu alamadı. Hissedarlar, Icahn’ın üç adayından biri olan Andrew Teno‘nun Illumina idare konseyine katılması için oy kullandı. Şirket önümüzdeki haftalarda yeni bir lider seçmeyi planlıyor.

General Motors CFO’su 1 milyon dolarlık pay senedi satın aldı

InvestingPro’nun gerçek vakitli olarak bildirdiğine nazaran General Motors CFO’su Paul Jacobson, 32,60 dolardan 31.000 pay, yani 1 milyon doların üzerinde bir kıymet satın aldı.

Geçtiğimiz ay şirket, ilk çeyrek kazanç raporunu açıkladı ve 2,21 dolar EPS (hisse başına kazanç) ve 40 milyar dolar gelir ile Wall Street varsayımlarını aştı. Açıklamanın akabinde şirket, iki Wall Street firmasından yükseltme aldı.

Morgan Stanley, şirketi “eşit ağırlık”tan “ağırlık artır”a yükseltti ve fiyat amacını 35 dolardan 38 dolara çıkardı. Bu ortada CFRA, şirketi “sat”tan “tut”a yükseltti ve fiyat gayesini 31 dolardan 35 dolara yükseltti.

İki Ginkgo Bioworks yöneticisi yaklaşık 1 milyon dolarlık pay satın aldı

Ginkgo Bioworks iki yönetici tarafından içeriden büyük alımlar gördü. Harry Sloan 350.000 adet ve Shyam Sankar 400.000 adet olmak üzere toplam 960.000 dolar bedelinde hisseyi 1,28 dolardan satın aldı.

Bu ayın başlarında şirket, ilk çeyrek raporunu açıkladı, EPS’de beklentilerin altında kaldı lakin geliri, konsensüs varsayımlarını aştı. Sonuçların akabinde William Blair, şirketi “üstün performans”tan “piyasa performansı” düzeyine düşürdü.

EVgo yöneticisi 25 milyon dolarlık pay satın aldı

EVGO Yöneticisi David Nanus, 4,25 dolardan 5.882.352 adet, yani yaklaşık 25 milyon dolar pahasında pay satın aldı. Sürecin akabinde paylar, Çarşamba günü %3 bedel kazandı lakin bir sonraki olağan seansta neredeyse başa baş düzeyine geriledi.

***

Piyasada bir adım öne geçin: InvestingPro ile her vakit birinci öğrenen siz olun.

Şimdi InvestingPro’yu 7 gün fiyatsız deneyin.

Yazar: Davit Kirakosyan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking