ÜlkeKültür.com

Hong Kong Milletlerarası Havalimanı’nda uçuşlar iptal edildi

0 5

Binlerce Hong Konglu, protestolara polis müdahalesinin sertleşmesine reaksiyon olarak sabah saatlerinde havalimanının ana terminalini, geliş ve gidiş salonlarını işgal etti.

Göstericilerin sayısının giderek artması, yolcuların check-in ve varış süreçlerini tamamlamasını yavaşlattı.

Havalimanı Yönetimi Sözcüsü Yang Guang, yaptığı açıklamada, binlerce kişinin katıldığı şovların havalimanı operasyonlarını önemli halde aksattığını belirtti.

Yang, şiddet ve suça dönen şovlara karşı müsamaha ve merhamet gösterilmeden sert önlemler alınması gerektiğini savundu.

“Hong Kong’da durum, bölgenin geleceği hakkında endişelenen herkesin kanunu çiğneyenlere ve şiddete başvuranlara ‘hayır’ demesi gereken bir dönüm noktasına gelmiştir.” sözünü kullanan Yang, bugün yalnızca yolcu alımına başlanan ve iniş müsaadesi alan uçuşların yapılacağını, başka uçuşların tümünün iptal edildiğini kaydetti.

Diğer yandan, Hong Kong polisi tarafından gelecek şovlara müdahalede kullanabileceği belirtilen tazyikli su fışkırtma aracının tanıtımını yaptı.

– Hong Kong protestolarla gündemde

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi, Hong Kong’da karar giyen yahut haklarında suçlama argümanları bulunan bireylerin Çin’e, Makao Özel İdari Bölgesi’ne ve Tayvan’a iadesini kolaylaştıran yasa tasarısı ve buna karşı yapılan protestolarla dünya gündeminin birinci sıralarında yer alıyor.

Söz konusu yasa tasarısının görüşülmesi, protestolar nedeniyle 15 Haziran’da askıya alınırken, şovlarına devam eden protestocular ise yasa tasarısı resmi olarak iptal edilene kadar aksiyonlarını sürdüreceklerini açıklamıştı.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan