ÜlkeKültür.com

Hong Kong merkezli birinci sabit kripto para Binance CEO’sunun takviyesini aldı

0 118

Investing.com – Hong Kong merkezli yatırım şirketi First Digital, ABD dolarına sabitli ve Asya’da düzenlenen yeni bir sabit kripto para ünitesini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada First Digital USD (FDUSD) olarak isimlendirilen kripto paranın ABD doları ya da muadil varlıklarla destekleneceğini duyuruldu.

Hong Kong’da piyasaya sürülen sabit kripto paranın 1 Haziran tarihi prestijiyle ülkede Sanal Varlık Ticaret Platformu Operatörleri için Yönergeler’in yürürlüğe girmesiyle birlikte gelmesi dikkat cazibeli olarak değerlendirildi.

Bu ortada ABD’de kripto bölümü üzerindeki düzenleyici baskısının artarak devam etmesi, sanayideki başkan pozisyonunu tehdit etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada Hong Kong’un yeni kripto merkezi olmasının şaşırtan olmayacağını söyledi. 

Diğer yandan dünyanın en büyük borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Hong Kong merkezli sabit kripto paraya dayanak veren isim oldu. CZ, First Digital’in BNB Smart Chain ve Ethereum ağında geliştirilen dolar sabitli kripto para FDUSD’nin piyasaya sürülmesini gündeme getirdi.

Bu gelişme, kripto takipçilerini Binance’in FDUSD’i destekleyip desteklemeyeceği sorularına yönelti. Net bir açıklama yapmayan CZ ise kullanıcılara resmi duyuruları takip etmeleri gerektiğini söyledi.

Diğer yandan Paxos kaynaklı meselelerden ötürü Şubat ayında borsanın sabit kripto parası BUSD ile ilgili arz kesintisine uğrayan Binance’in yeni bir sabit kripto arayışında FDUSD’i benimseyebileceği konusundaki spekülasyonlar süratle yayıldı.

Binance ile ilgili son gelişmelerde ise dün akşam saatlerinde borsanın çalışan sayısını azaltacağına yönelik gelişmeler gündemdeki yerini aldı. Husus hakkında The Block’a açıklama yapan Binance sözcüsü, işten çıkarma haberlerini doğrular istikamette bir demeç verdi.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/