ÜlkeKültür.com

Hong Kong Memleketler arası Havalimanı’nda uçuşlar tekrar başladı

0 6

Hong Kong basınından Sing Tao Daily gazetesinin haberine nazaran Hong Kong Milletlerarası Havalimanında, dün protesto şovlarının ağırlaşması nedeniyle tüm uçuşlar iptal edildi. İptal edilen uçuşların sayısı 200’ü geçti.

Havalimanında bugün prestijiyle birtakım seferlere yine başlandı. Hong Kong havayolu şirketi Cathay Pacific Airways da hudutlu sayıda uçuş yapılacağını açıkladı.

Havalimanının geliş kısmında cuma günü oturma aksiyonu biçiminde başlayan protestolar dün gidiş kısımında da yapılmaya başlanmıştı.

Göstericilerin sayısının giderek artması, yolcuların check-in ve varış süreçlerini tamamlamasını yavaşlatmış ve daha sonra tüm uçuşlar iptal edilmişti.

Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan Hong Kong Memleketler arası Hava Limanı’nda günlük bin civarı uçuş yapılırken, havalimanı yıllık ortalama 75 milyon yolcuya hizmet veriyor.

– Hong Kong protestolarla gündemde


Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi, Hong Kong’da karar giyen yahut haklarında suçlama savları bulunan bireylerin Çin’e, Makao Özel İdari Bölgesi’ne ve Tayvan’a iadesini kolaylaştıran yasa tasarısı ve buna karşı yapılan protestolarla dünya gündeminin birinci sıralarında yer alıyor. 
Söz konusu yasa tasarısının görüşülmesi, protestolar nedeniyle 15 Haziran’da askıya alınırken, şovlarına devam eden protestocular ise yasa tasarısı resmi olarak iptal edilene kadar aksiyonlarını sürdüreceklerini açıklamıştı.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan