ÜlkeKültür.com

Güney Kore “Beyaz Liste”den çıkarılmasına reaksiyon gösterdi

0 2

Japonya’nın Güney ‘güvenilir ihracat destinasyonları’ listesinden çıkarma kararı alması hasebiyle  Güney Kore bu atılımın sonuçlarından sorumlu olacağı konusunda Japonya’ya ikazda bulundu.

Güney Kore’de Japonya’yı kendi “kolay ticaret listesinden çıkaracağını belirtti. Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in Japonya’nın Cuma günkü atağının ülkenin büyümesine mahzur olma emeli taşıdığını söyledi.

Moon Jae-in Japonya Cumhurbaşkanı Shinzo Abe’nin “beyaz liste” olarak tabir edilen ve daha az sıkı denetimlerden faydalanan ülkelerden oluşan listeden 28 Ağustos itibariyle Güney Kore’nin çıkarıldığı açıklamasından saatler sonra konuştu.

Moon kabinesinin acil durum toplantısında yaptığı açıklamada, “ Japonya sorunu çözmek için diplomatik eforlarımızı reddetti ve durumu daha da kötüleştirdi. Hükümetimiz Japonya’yı bir sonraki atılımdan büsbütün sorumlu olacağı konusunda uyardı” dedi.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan