ÜlkeKültür.com

Gün Öncesi: FOMC tutanakları, tüketici hissiyatı, Deere

0 2

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar, Fed’in bugün açıklanacak toplantı tutanaklarını dört gözle beklerken pay senetleri Salı gününü yükselişle kapattı.

Rapor son toplantıya ilişkin olsa da yatırımcılar, Fed’in gelecek ayki yılın son toplantısına yönelik niyetlerine ait rastgele bir ipucu olup olmadığını görmek istiyor. Piyasa yeni bir faiz artışı bekliyor. Lakin son günlerde birtakım Fed yetkililerinin kamuoyuna yaptığı açıklamalar, daha küçük bir ölçüye yönelebileceklerini gösteriyor. Fed faiz oranlarını arka arda dört sefer 0,75’er puan artırdı ve artık Aralık ayında yalnızca yarım puan artırabilir.

Bu da son haftalarda Fed’in çoka kaçarak ekonomiyi resesyona sürükleyebileceğinden telaş eden yatırımcılar için uygun bir haber olacaktır.

Perakende çıkarları, birçok perakendecinin güçlü eğilimler bildirmesiyle tatil alışveriş dönemine yanlışsız çoğunlukla sağlam bir görünüme sahip.

Borsa, Perşembe günü Şükran Günü tatili nedeniyle orta verecek ve Cuma günkü seans kısa olacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. FOMC tutanakları

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) son toplantısının tutanaklarını TSİ 22.00’de açıklayacak. Analistler, siyaset yapıcıların enflasyon konusundaki görüşlerini değiştirdiklerine dair rastgele bir işaret olup olmadığını ve şimdiye kadar attıkları adımların enflasyonu ne kadar düşürdüğünü yakından izleyecek.

2. Michigan tüketici hissiyatı

Kasım ayına ait Michigan tüketici hissiyatı verisinin, bir evvelki okuma olan 54,7’den 55’e yükselmiş olması bekleniyor.

3. Deere yarar raporu

Tarım ve inşaat ekipmanları üreticisi Deere & Company (NYSE:DE), 13,5 milyar dolar gelirle 7,12 dolar pay başına çıkar paylaşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya