ÜlkeKültür.com

Google, üretimde geri dönüştürülmüş hususları kullanacak

0 3

Amerikan iş dünyası mecmuası Fast Company’nin haberine nazaran Google, 2022 yılı prestijiyle şirket tarafından üretilen tüm eserler geri dönüştürülmüş hususlar içerecek.

Chromecast isimli eserinde geri dönüştürülmüş plastik kullanmaya başlayan şirket, Google Home’nin üretim sürecinde de plastik şişeleri kullanıyor.

Şirketin ürettiği eserler ortasında Pixel telefonlar, Pixelbook, Google Home, Google Nest, Chromecast ve telefon aksesuarları bulunuyor.

– Gönderimler “karbon nötr” olacak

Google, üretim sürecinin yanı sıra çevreyi muhafazaya yönelik olarak eser kargolama sürecini de “karbon nötr” hale getirecek ve bunun sağlanması için teslimat şirketleriyle ortak çalışacak.

Çevrenin korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması gayesiyle gerçekleştirilecek “karbon nötr” projesi kapsamında, 2020 yılında şirket tarafından yapılacak bütün gönderilerin “karbon nötr” olması hedefleniyor.

Şirket ayrıyeten, ABD’deki kullanıcılarının kullanmadıkları aygıtları geri dönüştürerek bu eserlerin etrafa ziyan vermeden tekrar üretim sürecinde kullanılmasını sağlıyor.

 

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan