ÜlkeKültür.com

Goldman Sachs: Doları destekleyen çok sayıda gelişme var

0 53

Goldman Sachs stratejistleri, global merkez bankalarının Fed’in faiz artış temposuna yetişmekte zorlandığı bir ortamda, doların yükselişini destekleyen çok sayıda gelişme olduğunu belirtti.

Bloomberg’de yer alan habere nazaran, Goldman Sachs stratejistleri, ABD dolarının önümüzdeki periyotta global piyasalarda yükselişini sürdüreceğini söz etti. Dominic Wilson, Kamakshya Trivedi ve Vickie Chang perşembe günü yayımladıkları araştırma notunda, öbür global merkez bankalarının Fed’in faiz artırımlarının suratına yetişmekte zorlandıkları bir ortamda, doların yükselişini destekleyen hâlâ çok sayıda gelişme olduğunu belirtti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere nazaran; piyasaların zayıf büyüme görünümü ve enflasyon bilgilerine karşı kırılgan olmayı sürdürdüğüne değinen stratejistler, “Dolarda bu düzeylerden yaşanacak yükseliş hareketinin geçen yıla nazaran daha dalgalı ve düşük kaliteli olmasını bekleriz” tabirini kullandı. Banka ayrıyeten, ABD iktisadının bir resesyondan kaçınacağı tarafındaki beklentisini koruyor. Goldman gelecek 12 ayda ABD’de bir resesyon yaşanma ihtimalini yüzde 35 olarak iddia ediyor. Bununla birlikte dünyanın geri kalanında iktisatların resesyona girmesi riski ve bunun finansal istikrar için yarattığı tehdidin inançlı limanlara yönelik iştahı artırdığını ve doları güçlendirdiğini belirten stratejistler, “Doların, ABD’nin ticaret ortaklarının para ünitelerine nazaran rekabetçiliğini ölçen ticaret yüklü endeks bazında yaklaşık yüzde 3 daha artması için alan var” dedi.

bigpara.hurriyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/