ÜlkeKültür.com

Geri dönecek mi? Trump’tan şaşırtan Twitter açıklamaları geldi

0 0

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, hafta sonunda eski ABD Lideri Donald Trump’ın toplumsal ağdaki kalıcı yasağını kaldırmış ve hesabını geri vererek tekrar Twitter’a dönmesinin yolunu açmıştı. Ve doğal olarak herkesin gözü, bir kere daha eski ABD liderine çevrildi. Lakin görünüşe nazaran şimdilik, Donald Trump’ın sosyal ağa dönmeye pek niyeti yok.

Musk, geçtiğimiz Cuma günü açtığı bir anketle Twitter kullanıcılarından Trump’ın platforma geri alınıp alınmaması konusunda fikirlerini sordu. Ankete katılanların yüzde 51.8’i, Trump’ın tekrar toplumsal ağa dönmesi istikametinde oy kullandı.

Musk, anket sonuçlandığında “İnsanlar konuştu” tweet’ini attı ve Cumartesi günü, @realDonaldTrump hesabı tekrar faal hale getirildi.

Trump ise, bu kararın akabinde Cumhuriyetçi bir kümeyle yaptığı görüntü röportajında ​​Twitter’da çok fazla sorun gördüğünü söyledi. Bloomberg tarafından bildirilen yorumlarının bir kesimi olarak Trump, bu yılın başlarında başlamasına yardımcı olduğu toplumsal ağ olan Truth Social ile yola devam etmeyi planladığını söyledi.

Twitter, başka pek çok toplumsal ağ ile birlikte, 6 Ocak Capitol Hill isyanlarının akabinde Trump’ın resmi hesabını askıya almıştı ve kalıcı olarak yasak getirmişti. Fakat Musk’ın platformu satın aması sonrasında kalıcı yasak kalıcı olmaktan çıktı ve Trump tekrar hesabına kavuşmuş oldu. Her ne kadar şimdilik bu hesabı kullanacak üzere görünmese de…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya