ÜlkeKültür.com

FXTM: Yuan daha fazla düşebilir

0 5

FXTM Global Kur Stratejisti Jameel Ahmad Bloomberg HT’de Cumhur Örnek’in sorularını yanıtladı.

Dolar/yuan paritesinin yükselişini kıymetlendiren Ahmad paritede 7’nin ruhsal bir düzey olduğunu, bu düzeyin üst taraflı kırılmasının pay senedi piyasaları ve para ünitelerini de olumsuz etkilediğini belirtti. Uzman, yuan’ın daha fazla kıymet kaybedebileceğini söyledi.

Ahmad ABD’nin Çin’e yönelik tarifelerinin global ekonomiyi etkilediğini, bunun Fed’in daha fazla faiz indirimi yapmasına neden olacağını ve doların da düşebileceğini belirtti.

Ahmad, “ABD ile Çin tansiyonu daha da artar, Fed de faiz indirirse dolar önemli manada etkilenir . Bence Fed’in faiz indirimleri sürecektir. 2019 sonuna kadar bir indirim daha gelebilir, bu da Güney Afrika üzere gelişen ülkelerin işine fayda. Türk Lirası da esasen son devirde bundan faydalandı.” diye konuştu.

“TL TİCARET RİSKİNDEN İZOLE OLDU”

TL’nin ticaret tansiyonundan kaynaklı risklerden biraz izole olduğunu kaydeden Ahmad, “Türkiye iktisadı teşvik edilir, istikrarlı para poltiikası uygulanırsa Lira için daha olumlu olacaktır.” tabirini kullandı.  

ABD ile Çin ticaret savaşının yine alevlenmesiyle dolar/yuan paritesi bugün 11 yıldır birinci sefer 7 düzeyini geçmişti.  
 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan