ÜlkeKültür.com

Foreks Haber TCMB faiz anketi sonuçlandı!

0 11

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Siyaseti Kurulu’nun (PPK) bu ayki toplantısına ait medyan beklenti, faizin sabit bırakılacağı ve yüzde 8,50 düzeyinde tutulacağı tarafında oluştu. Foreks Haber anketine katılan 17 ekonomistin tamamı faizin değiştirilmeyeceğini öngördü.

Ankette, 2023 yıl sonuna ait görüş veren 4 ekonomistin medyan faiz varsayımı yüzde 13,25 oldu. Yıl sonu faiz iddialarında en yüksek beklenti yüzde 25,00, en düşük beklenti ise yüzde 8,00 oldu. Geçen ayki ankette medyan varsayım yüzde 25,25 düzeyinde oluşmuş, varsayım aralığı ise yüzde 50,00 ila yüzde 13,50 bandında gerçekleşmişti.

Değişiklik beklemeyen ekonomistlerden birinci faiz değişikliğinin vaktine yönelik soruya cevap veren 4 ekonomistin 1’i Ağustos yahut Eylül, 2’si Eylül, 1’i ise Kasım ayı iddiasında bulundu.

TCMB, Ocak ayında siyaset faizini yüzde 9,00 düzeyinde bırakırken, Şubat ayında 50 baz puan indirim kararı alarak yüzde 8,50’ye çekmişti. Merkez Bankası, Mart ve Nisan aylarında ise faizi piyasa beklentileri doğrultusunda yüzde 8,50 düzeyinde sabit tutmuştu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı, 25 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te açıklanacak.

– ForeksHaber TCMB Faiz Kararı Anket Tablosu –

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri