ÜlkeKültür.com

Florida Valisi DeSantis: “Bitcoin mevcut rejim için bir tehlike”

0 68

Cumhuriyetçi Parti’nin son devirdeki önder adaylarından DeSantis kripto savunucusu olduğunu belirtti.

Ron DeSantis, Elon Musk ve teşebbüs sermayedarı David Sacks ile katıldığı ve ABD başkanlığına aday olduğunu açıkladığı Twitter Space yayınında, “Şu açık ve net ki mevcut rejim Bitcoin’e takmış durumda.” dedi ve ekledi:

Kriptoyu bir toplumsal özgürlük sorunu olarak gördüğünü belirten Ron DeSantis, Florida valisi olarak altına imza attığı bir kararda eyalet sonları içerisinde merkez bankası dijital paralarının kullanımını yasaklamıştı. (Bazı hukukçular bunun yasaya uygun olup olmadığını tartışıyor.)

DeSantis, röportaj sırasında CBDC’lerin ABD Kongresi tarafından onaylanması gerektiği ve kendisi lider seçilirse buna müsaade vermeyeceğini söyledi. Bu görüşünün temelinde ise CBDC’lerin yanlış ve kötücül kullanım risklerinin yattığını belirtti.

Görülen o ki ABD siyaset sahnesinde CBDC’ler, yeni sıcak bahislerden biri haline gelecek.

Florida Blokchain Business Association’ın lideri Samuel Armes, CoinDesk’e verdiği bir röportajda DeSantis’e CBDC ile ilgili gelen taleplerin öbür tüm hususlardan daha fazla olduğunu belirtmişti.

Quinnipac Üniversitesi tarafından yapılan bir ankete nazaran Cumhuriyetçi seçmenler, Donald Trump’a yüzde 56’lık bir takviye verirlerken ikinci tanınan aday olarak yüzde 25’lik bir takviyeyle DeSantis’i görüyorlar.

Bitcoin konusunu lisana getiren birinci Cumhuriyetçi lider adayı DeSantis değil.

Eskiden ilaç dalında yatırımları bulunan ve uzun vakittir başkanlığa aday olduğunu söyleyen Vivek Ramaswamy, Miami’de düzenlenen Bitcoin 2023’te bir sonraki seçimin “fiat paralara dair bir referandum” olacağını söylemiş ve CBDC’lere karşı olduğunu vurgulamıştı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/