ÜlkeKültür.com

“Faiz indirimi, enflasyon düşüşü iktisadın potansiyelini ortaya koyuyor”

0 41

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay iktisada dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’yi yeni ve çok daha büyük bir şahlanış devrine taşımanın arifesinde olduklarını belirten Oktay “Faiz indirimi, enflasyon sayılarında düşüş eğilimi, Türk lirasının kıymetlenmesi, konut piyasasında başlayan canlanma üzere gelişmeler ülkemiz iktisadının potansiyelini ve zorluklarla baş etme kapasitesini ortaya koymaktadır.” dedi.

Oktay kelamlarını “Önümüzdeki seçimsiz süreci kesintisiz bir icraat periyodu ve ekonomik, toplumsal ve siyasal ıslahat gündemi için bir fırsat olarak görüyoruz.” halinde sürdürdü.

Oktay yüksek teknolojili yatırımların geliştirilmesi maksadıyla firmalara finansman dayanağı sağlayacak risk sermayesi fonu oluşturulacağını tabir etti.

Oktay, üretim ve ihracat gayeli ithalatta, yerinde gümrükleme uygulamasının hayata geçirileceğini, yatırım süreçlerini hızlandırmak ve uygunlaştırmak gayesiyle sektörel yol haritaları oluşturulacağını bildirdi.

Sürecek…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri